نوشته ها

بازدید ۹۵ درصدی یگان حفاظت از آثار و ابنیه تاریخی شهرستان قاینات در سه ماهه اول سال۱۳۹۴

ارسال شده توسط :

بازدید ۹۵ درصدی یگان حفاظت از آثار و ابنیه تاریخی شهرستان قاینات در سه ماهه اول سال۱۳۹۴

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی))

در سه ماهه اول سال ۱۳۹۴، نیروهای یگان حفاظت شهرستان قاینات بیش از ۹۵ درصد از آثار و ابنیه تاریخی، فرهنگی و طبیعی شهرستان را مورد بازدید قرار دادند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان قاینات ضمن اعلام این خبر افزود: یگان حفاظت میراث فرهنگی در راستای وظایف محوله از آثار تاریخی به صورت دوره ای بازدید و در صورت هر گونه تخلف یا حفاری غیر مجاز مراتب را گزارش و پیگیری می نماید.

عباسی افزود: حفاظت از ارزش ها و آثار تاریخی و باستانی، گام مهمی جهت حفظ اصالت و فرهنگ بومی شهرستان بوده و با آموزش نیروهای کار آمد می توان به حراست هر چه بیشتر از آثار، امید داشت.

وی ادامه داد: سازماندهی مناسب نیروهای تحت امر، بازنگری و به روز رسانی طرح ها و   بخشنامه ها برای حفاظت مطلوب از میراث فرهنگی، ایجاد تعامل سازنده و موثر با استفاده از ظرفیت پایگاه های بسیج، اعضای شوراهای اسلامی و دوستداران میراث فرهنگی برای حفاظت از میراث فرهنگی، احصای خواسته ها و نیازهای یگان حفاظت، استفاده از نفوذ محلی و مردمی و مخبران برای جلوگیری از وقوع جرم در حوزه میراث فرهنگی و شناسایی مناطقی که بیشتر جرم خیز بوده، از وظایف یگان حفاظت میراث فرهنگی است.

عباسی ضمن بیان اینکه این شهرستان ۶۶ اثر ثبتی و ۱۳۰ اثر شناسایی شده دارد، افزود: این آثار به صورت نوبه ای و روزانه توسط نیروهای یگان حفاظت شهرستان مورد بازدید قرار می گیرد و طی سه ماهه اول سال ۱۳۹۴ تعداد۷۰۰ بازدید از این آثار صورت گرفته است.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons