نوشته ها

بازسازی ابنیه تاریخی میدان مرکزی انزلی در آینده نزدیک

ارسال شده توسط :

بازسازی ابنیه تاریخی میدان مرکزی انزلی در آینده نزدیک

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از آغاز عملیات بازسازی ابنیه تاریخی اطراف میدان امام خمینی(ره) بندرانزلی در دو هفته آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ نشست بررسی بازسازی ساختمان های تاریخی میدان امام خمینی(ره) در شهرداری انزلی برگزار شد.

در این نشست رضا علیزاده با اشاره به اهمیت ابنیه و محوطه های تاریخی شهرستان انزلی به ویژه ساختمان های تاریخی میدان امام خمینی(ره) این شهرستان ، اظهار داشت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در خصوص این پروژه پس از تعیین پیمانکار مورد اطمینان میراث فرهنگی، تا دو هفته آینده کار تجهیز کارگاه و مرمت ساختمان بانک ملی به عنوان اولین ابنیه، در دستورکار قرار می گیرد.

وی به بازسازی ساختمان تاریخی هلال احمر و بررسی طرح های پیشنهادی آن اشاره و افزود: مکاتبات و رایزنی های مختلف در خصوص نحوه بازسازی ساختمان هتل تهران نیز انجام شده است.

علیزاده یادآورشد: با توجه به تهیه طرح و نقشه اولیه بازسازی ساختمانهای مجاور پل قدیم انزلی توسط شهرداری و تطبیق آن با ضوابط میراثی ، احیای این بخش از ساختمانهای مخروبه و تاریخی شهر نیز در دستور کار قرار دارد.

وی تاکید کرد: بافت تاریخی میدان امام(ره) بندرانزلی به عنوان حلقه ای است که برج ساعت و بناهای مختلف در آن قرار دارد و در تمامی شهرهای دارای بافت تاریخی براساس مبنای تعریف شده در شعاع حلقه ها و با کدهای ارتفاعی مختلف در طرح تفصیلی و طرح جامع عمل می شود.

علیزاده سخت گیری های سازمان میراث فرهنگی در خصوص بناهای تاریخی را به عنوان انتظار مردم از این سازمان در راستای حفظ این ابنیه ها دانست و تصریح کرد: طرح ادعا در خصوص برداشته شدن برج ساعت انزلی و مواردی از این دست باید با نظر مردم مطرح و اجرا شود چرا که این بناها سالها به دست مردم حفاظت شده و امروز میراث فرهنگی به عنوان نماینده دولت و امین مردم درحفظ ابنیه های تاریخی است .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در خصوص تعریض خیابان ۳۰ متری در جهت کاهش بار ترافیکی شهر گفت: این خیابان و بلوار قدس در فهرست آثار ملی ثبت شده و هر اقدام فنی در خیابان ۳۰ متری باید منطبق با ضوابط میراث فرهنگی باشد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons