نوشته ها

باغ موزه مشاهیر شیراز آخر سال ۹۵ به بهره برداری می رسد

ارسال شده توسط :

باغ موزه مشاهیر شیراز آخر سال ۹۵ به بهره برداری می رسد

(( میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس ))

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، ‌صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: تا پایان سال آینده فاز نخست پروژه باغ موزه مشاهیر و منطقه ای استان فارس به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس دکتر سمیع ا… حسینی مکارم در حاشیه بازدیدش از پروژه های عمرانی میراث فرهنگی فارس گفت: پروژه باغ موزه مشاهیر و منطقه ای فارس که در نزدیکی مجموعه فرهنگی حافظ در دست ساخت است با پیشرفت ۳۰ درصدی همراه شده که در صورت تامین اعتبارات ملی و استانی فاز نخست آن تا آخر سال ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته وی، این پروژه یکی از مهم ترین و بزرگ ترین پروژه های عمرانی کشور محسوب می شود و در اولویت تکمیل می باشد.

حسینی مکارم افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تکمیل پروژه که به ساخت موزه منطقه ای فارس منجر خواهد شد نیز تا آخر سال ۹۶ می باشد.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در ادامه با مثبت ارزیابی کردن فعالیت های انجام شده در خصوص از سر گیری عملیات اجرایی این پروژه بزرگ گفت: پروژه باغ موزه مشاهیر یکی از مهم ترین پروژه های میراث فرهنگی در کشور محسوب می شود که به دلیل جای گیری آن در نزدیکی آرامگاه حافظ از اهمیت ویژه ای هم برخوردار است.

وی ادامه داد: اعتبارات ملی این پروژه که برای تکمیل فاز نخست آن در نظر گرفته شده به ۳ میلیارد تومان می رسد که این میزان اعتبار مصوب به زودی به این پروژه اختصاص خواهد یافت.

حسینی مکارم در بخش دیگری از این گفت و گو به بازدیدش از پروژه آب رکن آباد اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز به دلیل جای گیری در منطقه ای طبیعی و تاریخی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و طی سنوات گذشته اقدامات موثری در این حوزه انجام شده و هزینه های متعدد و گسترده ای هم برای ساخت پروژه صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: با توجه به تمایل شهرداری و شورای شهر شیراز به مباحث گردشگری و توسعه این صنعت در شهری چون شیراز امید است بتوانیم از ظرفیت موجود در شهرداری این کلان شهر در خصوص تکمیل و احیای این پروژه بزرگ استفاده کنیم.

معاون سازمان میراث فرهنگی، ‌صنایع دستی و گردشگری کشور همچنین به احتمال واگذاری این پروژه به شهرداری اشاره کرد و افزود: مذاکرات در این رابطه ادامه دارد و تمامی سعی و تلاشمان را برای احیای این منطقه و از سر گیری انجام عملیات عمرانی با مشارکت شهرداری خواهیم داشت.

وی در ادامه در خصوص واگذاری خانه تاریخی – ثبتی شیراز به شهرداری نیز گفت: چندی قبل تفاهم نامه ای بین سازمان میراث فرهنگی کشور و شهرداری شیراز مبنی بر واگذاری ۲۸ خانه تاریخی – ثبتی به شهرداری این کلان شهر منعقد شد که هم اینک هزینه های اجرایی این تفاهم نامه فراهم شده است.

حسینی مکارم ادامه داد: هدف از واگذاری این اماکن تاریخی، احیا، مرمت و دادن کاربری جدید به این اماکن تاریخی است که طبق برنامه ریزی ها قرار است این خانه بنا به موقعیت جای گیری و تاریخی شان کاربری متفاوتی چون مجموعه های خدماتی، رفاهی، اقامتی، رستوران، گالری و موزه تبدیل شوند.

گفتنی است دکتر حسینی مکارم روز گذشته در نشست صمیمانه ای با کارمندان اداره کل میراث فرهنگی فارس داشت و از نزدیک با پیشنهادات و مشکلات انان اشنا شد

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons