نوشته ها

بافت تابلو فرش منقش به آرم دانشگاه پرینستون آمریکا توسط هنرمند ترکمن گنبدی

ارسال شده توسط :

بافت تابلو فرش منقش به آرم دانشگاه پرینستون آمریکا توسط هنرمند ترکمن گنبدی

بانوی هنرمند ترکمن از شهرستان گنبد کاووس دو تخته تابلو فرش نفیس دست بافت منقش به آرم دانشگاه پرینستون آمریکا را پس از طراحی و بافت، تحویل سفارش دهنده آن نمود.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی این اداره کل، حصل خانجانی بانوی هنرمند گنبدی اظهار داشت: بافت این دو تخته تابلو فرش نفیس به سفارش یکی از دانشجویان دختر ترکمن ایرانی الاصل متولد آمریکا که در دانشگاه پرینستون این کشور مشغول تحصیل می باشد، پس از تایید طرح در مدت سه ماه انجام شد.

وی گفت: ابعاد این دو تخته فرش هریک ۸۰ در ۱۱۰ سانتی متر است که با استفاده از بهترین نخ پشمی و رنگرزی گیاهی انجام و پس از پایان کار، چند روز پیش برای سفارش دهنده ارسال شد تا از سوی این دانشجو در مراسم جشن فارغ التحصیلی به مسئولان دانشگاه هدیه شود.

خانجانی که مدیر عامل شرکت تعاونی فرش و صنایع دستی ایپک گنبد کاووس نیز می باشد، از آمادگی خود و شرکت تعاونی اش برای دریافت سفارش از شرکت ها و دانشگاه ها برای بافت تابلو فرش دستبافت خبر داد.

این بانوی هنرمند ترکمن که دارای دیپلم افتخار در حوزه ارائه فرش های موزه ای و شرکت در نمایشگاه های فرش از کشور ترکمنستان در سال های گذشته است، کتاب سال فرش را نیز به عنوان هدیه از رئیس جمهوری این کشور همسایه دریافت کرده است.

لازم به ذکر است، صنعت فرش دستبافت ترکمن از قدمتی دیرینه در میان مردم ترکمن این دیار برخوردار است.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons