نوشته ها

بانک جامع اطلاعات گردشگری در فارس راه اندازی شود

ارسال شده توسط :

بانک جامع اطلاعات گردشگری در فارس راه اندازی شود

(( میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس بر لزوم ایجاد بانک جامع اطلاعات گردشگری در این استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس مصیب امیری در سمینار تخصصی تبیین ظرفیت های گردشگری و راهکارهای توسعه آن در فارس به تشریح فرصت ها، چالش ها، پیشنهادات و فعالیت های انجام شده در این حوزه تخصصی پرداخت و گفت: وجود بقاع متبرکه و آثار تاریخی، فرهنگی و مذهبی، همچنین مراکز معتبر پزشکی و تاسیسات و موسسات و مراکز خدمات رفاهی و سرگرمی گردشگری در فارس، فرصت های متنوع و متعددی است که در این استان وجود دارد و باید به بهترین شکل ممکن از آنها برای توسعه و رونق هرچه بیشتر گردشگری و اقتصادی استفاده کرد.

وی کمبود موسسات و مراکز آموزش تخصصی گردشگری، عدم تبلیغات و بازاریابی مناسب، عدم وجود نیروهای متخصص در حوزه های مرتبط با گردشگری، همچنین عدم توزیع تعطیلات و تجمع سفرها در ایام نوروز و حضور کمرنگ فارس در نمایشگاه های تخصصی ملی و بین المللی گردشگری و نبود پروازهای مستقیم به بازارها و شهرهای هدف فارس را از جمله چالش های پیش روی صنعت گردشگری استان برشمرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس در ادامه با تاکید بر اینکه فارس نیازمند ایجاد بانک جامع اطلاعات گردشگری است، خواستار افزایش پروازهای بین المللی و از سرگیری فعالیت های مجموعه یگان پلیس گردشگری در استان شد و گفت: از سرگیری فعالیت پلیس گردشگری در فارس یک ضرورت است و امیدواریم هرچه سریع تر این امکان فراهم شود.

امیری در بخش دیگری از سخنانش به سند چشم انداز ۲۰ ساله اشاره کرد و افزود: مطابق برنامه ریزی های انجام شده، تا سال ۱۴۰۴ باید آمار ورود گردشگران به ۲۰ میلیون نفر و سهم گردشگری ایران به ۲۵ میلیارد دلار برسد.

وی اضافه کرد: مشارکت بخش خصوصی و فراهم شدن زیرساخت های لازم و آماده سازی آثار تاریخی و اماکن گردشگری برای حضور و اقامت گردشگران باید در اولویت قرار گیرد تا به اهداف سند توسعه دست یابیم.

وی در ادامه با ذکر آماری از فعالیت های انجام شده در استان، گفت: در سال جاری مرمت آثار تاریخی فارس با ۶۰ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه شده است. همچنین می توان به رشد ۱۵ درصدی ساخت موزه در فارس نیز اشاره کرد.

امیری افزود: ثبت میراث ناملموس و میراث طبیعی استان به ترتیب ۲۵ و ۷۵ درصد رشد داشته و ساخت هتل ها در استان نیز با افزایش ۱۶ درصدی همراه بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس اضافه کرد: طبق برنامه ریزی ها تا پایان امسال ۲۰ اقامتگاه بوم گردی و ۱۰ خانه مسافر راه اندازی و فعال خواهد شد.

امیری در ادامه از برپایی نمایشگاه گردشگری پارس و فرصت های سرمایه گذاری استان در آذر ماه امسال خبر داد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons