نوشته ها

بانک ها و مدیران استان در راستای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی حرکت کنند

ارسال شده توسط :

بانک ها و مدیران استان در راستای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی حرکت کنند

استاندار گلستان در سومین جسله ی شورای اداری استان در سال جاری؛ با بیان اهمیت سال ۹۵ اظهار کرد: تمامی بانک ها و مدیران استان باید در اندام اقتصاد مقاومتی حرکت کنند و از این نظر هیچ گونه کوتاهی پذیرفته نیست.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی این اداره کل و به نقل از سایت استانداری گلستان، دکتر حسن صادقلو در سومین جسله ی شورای اداری سال ۹۵ استان که با حضور نماینده ی ولی فقیه در استان، نمایندگان مجلس استان گلستان و مدیران ارشد برگزار شد، تصریح کرد: ما در سال جمع بندی و محسوس کردن اقدامات دولت تدبیر و امید هستیم و همه باید توجه داشته باشند که محسوس کردن اقدامات یک شاخص ارزیابی برای مدیران در سال جاری است.

وی با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت برای واحدهای تولیدی یادآور شد: تاکنون ۸۵ بنگاه متوسط و کوچک استان به بانک های عامل جهت دریافت تسهیلات معرفی شدند و مشکلات بیش از ۱۰۰ بنگاه اقتصادی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید حل و فصل گردیده است.

وی با بیان تعامل صورت گرفته با نمایندگان منتخب مردم در دهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: خوشبختانه تعامل مناسبی در راستای توسعه ی استان صورت گرفته و امیدواریم با تداوم آن استعدادهای استان بیش از پیش شکوفا شود.

استاندار گلستان با اشاره به جلسه ی پیشین شورای اداری که با حضور ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی در اینچه برون برگزار شد، گفت: در آن سفر دکتر نوبخت ۴۴ دستور عمومی و اساسی در جهت توسعه ی استان ارائه کردند و پیگیری ویژه ی آن را از مشاور خود خواستار شدند.

دکتر صادقلو با اشاره به فصل برداشت گندم در استان کرد: متاسفانه برای برخی کشاورزان مشکلاتی در جهت فروش گندم پیش آمد که با پیگیری های صورت گرفته از طریق وزیر جهاد کشاورزی و دکتر نوبخت به دنبال حل آن هستیم و تا به امروز ۶ هزار تن از گندم این کشاورزان خریداری شده و این روند ادامه دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مسئله آشوراده را مسئله ای حاکمیتی دانست و گفت: امیدواریم با همکاری نمایندگان مجلس بتوانیم مشکلات گردشگری این جزیره را حل و فصل نماییم.

استاندار گلستان توجه به بناهای تاریخی و میراث فرهنگی را پر اهمیت قلمداد کرد و افزود: ثبت بین المللی دیوار دفاعی گرگان در راستای تبدیل استان از معبر گردشگری به مقصد گردشگری از اهمیت بسزایی برخوردار است و همچنین ساختمان های تاریخی گرگان و استان می توانند با واگذاری به بخش خصوصی کاربری بهتری داشته باشند.

دکتر صادقلو با بیان اهمیت سرمایه گذاری در بخش هتلینگ گردشگری تصریح کرد: صندوق توسعه ی ملی پذیرفته است تسهیلات لازم را برای احداث هتل های ۴ ستاره به بالا ارائه نماید و در این راستا استان باید قدم های عملیاتی را بردارد.

همچنین در این جلسه ربیعی معاون امور اقتصادی و توسعه ی منابع استاندار گلستان با بیان اینکه تا به امروز بیش از ۱ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده و در سیلوها و مراکز نگهداری ذخیره گردیده، گفت: تا به امروز ۲۱۳ تن جو از کشاورزان خریداری شده و همچنین ۴۱۱ میلیارد تومان از محل تحویل گندم به کشاورزان پرداخت شده و در عین حال جهت خرید ۱۲ هزار تن کلزا اعتبارات لازم پرداخت گردیده است.

لازم به ذکر است در سومین جلسه ی شورای اداری استان نصیری مدیرعامل شرکت نیروی برق استان، کریمی مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و همچنین رجبلی رئیس پلیس فتا استان گزارشی از عملکرد، اقدامات دستگاه های خود ارائه کردند

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons