نوشته ها

با آغاز هفته دولت ۲ مجموعه تاریخی فارس مجهز به سیستم حفاظت الکترونیکی شدند

ارسال شده توسط :

با آغاز هفته دولت ۲ مجموعه تاریخی فارس مجهز به سیستم حفاظت الکترونیکی شدند

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس))

همزمان با آغاز هفته دولت سیستم حفاظت الکترونیکی از دو مجموعه تاریخی – فرهنگی استان فارس به بهره برداری رسید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس دکتر مصیب امیری در خصوص آغاز به کار سیستم حفاظت الکترونیکی در مجموعه های تاریخی – فرهنگی این استان گفت : در حال حاضر سیستم دوربین مدار بسته جهت کنترل و حفاظت الکترونیکی در برخی از آثار شاخص تاریخی – فرهنگی استان وجود دارد .

وی افزود : مجموعه آثار تاریخی استان فارس که به صورت الکترونیکی حفاظت می شوند شامل مجموعه جهانی تخت جمشید ، نقش رستم ، نقش رجب و تنگ چوگان در شهرستان کازرون ، موزه پارس و مجموعه های تاریخی – فرهنگی حافظ و سعدی در شیراز می باشد .

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس در ادامه افزود : همزمان با فرا رسیدن هفته دولت سیستم دوربین مدار بسته جهت کنترل و حفاظت از مجموعه تاریخی فیروز آباد ( کاخ اردشیر بابکان ) و مجموعه جهانی پاسارگاد به بهره برداری رسیده است .

دکتر امیری گفت : این سیستم های حفاظتی با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیون تومان در حال حاضر به بهره برداری رسیده اند .

مدیر کل میراث فرهنگی فارس ادامه داد : طبق برنامه ریزی های به عمل آمده در هفته دولت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس ۷ پروژه گردشگری را افتتاح خواهد کرد که بزرگترین این پروژه ها به بهره برداری رسیدن موزه تخصصی نی ریز با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons