نوشته ها

با حضورمدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی سه پروژه درنیشابور به مناسبت روز ملی خیام افتتاح شد

ارسال شده توسط :

با حضورمدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی سه پروژه درنیشابور به مناسبت روز ملی خیام افتتاح شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

همزمان با فرا رسیدن ۲۸ اردیبهشت روز ملی خیام، سه پروژه با حضور حسین زارع صفت مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، مظفری فرماندار نیشابور، شهردار، منتخب مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، جمعی از اعضاء شورای اسلامی شهر نیشابور و تعدادی از معاونین و مدیران این اداره کل افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی همزمان با فرا رسیدن ۲۸ اردیبهشت روز ملی خیام، ویژه برنامه های بسیار متنوعی برای این روز در مشهد و سایر شهرستان های استان تدارک دیده شده که به همین مناسبت در شهرستان نیشابور ویژه برنامه های بسیار متنوع و مناسبی برگزار خواهد شد که از آن جمله می توان به برگزاری مراسم ویژه بزرگداشت روز ملی خیام در محل آرامگاه این شاعر، حکیم، ریاضی دان و عارف بزرگ اشاره کرد.

هم چنین با حضور زارع صفت مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، فرماندار، شهردار و جمعی از مسئولان شهرستان نیشابور، موزه باستان شناسی نیشابور افتتاح و در مراسم دیگری پیش از ظهر امروز نیز عملیات کاوش های باستان شناسی در روستای فوشنجان آغاز شد.

هم چنین در مراسمی هتل آپارتمان تشریفات به عنوان اولین هتل آپارتمان نیشابور توسط زارع صفت مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، فرماندار نیشابور شهردار و اعضاء شورای اسلامی شهر و جمعی از معاونین و مدیران این ادراه کل و در شهرستان نیشابور افتتاح شد.

یادآورمی شود، هم چنین مراسم بزرگداشت روزملی خیام از ساعت ۱۷ با حضور مسئولان، مدیران، شاعران، فرهیختگان و اقشار مختلف مردم در محل آرامگاه حکیم خیام برگزار خواهد شد.

هم چنین به مناسبت روز ملی خیام آرامگاه این شاعر و حکیم بلندآوازه ایران زمین در ساعت ۱۳ امروز گلباران خواهد شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons