نوشته ها

با مجریان تورهای غیرمجاز گردشگری گیلان برخورد می شود

ارسال شده توسط :

با مجریان تورهای غیرمجاز گردشگری گیلان برخورد می شود

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان: به منظور جلوگیری از فعالیت تورهای غیر مجاز گردشگری و بروز مشکلات احتمالی، با مجریان این تورها در سطح گیلان برخورد می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ حمیدرضا آذر پور معاون گردشگری این اداره کل در تشریح این خبر اظهار داشت: به دنبال تبلیغات برخی واحدهای غیر مرتبط با صنعت گردشگری در خصوص برگزاری تورهای مسافرتی، نشست ویژه ای با حضور مدیرکل و تعدادی از کارشناسان حوزه گردشگری برگزار شد تا در جهت رفع این معضل و جلوگیری از بروز آن تصمیمات جدی اخذ گردد..

وی با اشاره به عدم صلاحیت افراد مجری تورهای بدون مجوز اذعان نمود: افراد یا گروه هایی که اقدام به راه اندازی تورهای گردشگری غیرمجاز می نمایند به دلیل عدم اطلاع از حساسیت وظایف تورگردانی و عدم رعایت حقوق مسافر و استانداردهای مصوب تورهای گردشگری، در صورت وقوع حادثه قادر به پاسخگویی نبوده و ادامه فعالیت خود مختار این تورهای غیر مجاز به بروز مشکلات بسیاری منجر می گردد.

آذر پور شناسایی تورهای فاقد مجوز و جلوگیری از ادامه فعالیت مجریان این تورها را در اولویت کاری کارشناسان گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان خواند و این اقدام را گامی در جهت صیانت از حقوق گردشگران معرفی نمود.

این مقام مسئول با تاکید بر لزوم اطلاع گردشگران از مجاز بودن فعالیت تورهای گردشگری در سطح استان یادآور شد: تمامی راهنمایان گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی با داشتن مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدام به فعالیت می نمایند ؛ لذا از کلیه علاقمندان به گردشگری درخواست می شود تا از طریق این دفاتر امنیت سفر را تجربه نمایند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در پایان تصریح نمود: هموطنان گرامی در صورت مشاهده هرگونه تخلف و ارائه پیشنهادات و انتقادات خود می‌توانند با شماره تلفن گویای ۳۳۶۱۸۴۶۵ تماس حاصل نمایند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons