نوشته ها

با همکاری بخش خصوصی کمیته های مشورتی سرمایه گذاری گردشگری وصنایع دستی در استان فارس تشکیل می شود

ارسال شده توسط :

با همکاری بخش خصوصی کمیته های مشورتی سرمایه گذاری گردشگری وصنایع دستی در استان فارس تشکیل می شود

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس از تشکیل کمیته های مشورتی در حوزه های سرمایه گذاری گردشگری و صنایع دستی در این اداره کل خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس دکتر مصیب امیری در دیدار با فعالین و روسای اعضای صنوف و تشکل های بخش خصوصی گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت : تشکیل این کمیته تخصصی مشورتی با حضور و همکاری فعالین بخش خصوصی حوزه گردشگری و سرمایه گذاری و صنایع دستی استانی خواهد بود .

وی هدف از این اقدام را تسهیل در حوزه های ذکر شده و سرعت بخشیدن به روند امور اداری برشمرد و افزود : در تلاشیم تا شرایط را برای ترغیب و تشویق سرمایه گذاران در جهت سرمایه گذاری بیشتر در امور گردشگری و صنایع دستی استان فراهم سازیم .

به گفته وی در این کمیته ها از افراد متخصص و دانشگاهی همچنین فعالین حوزه های تخصصی استفاده خواهد شد و تمامی مشکلات و راه کارهای موجود برای رونق بخشیدن هرچه بیشتر به این حوزه ها مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهد گرفت .

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس در ادامه به کمیته و کمیسیون های گردشگری که در اکثر ادارات و سازمانهای فرهنگی و اجرایی استان راه اندازی شده است اشاره کرد و افزود : با توجه به اینکه متولی اصلی توسعه گردشگری و سیاست گذاری در این حوزه سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری است . راه اندازی چنین کمیته هایی در واقع یک حسن به شمار می آید چرا که نشان می دهد گردشگری به مبحث و موضوع روز تبدیل شده و برای مسئولین ، تشکلهای صنفی و حتی مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

دکتر امیری به استفاده و بهره برداری از تمامی ظرفیت های فرهنگی و گردشگری موجود در استان تاکید کرد و گفت : همواره بخش خصوصی و فعالین حوزه گردشگری و سرمایه گذاری بازوان توانمندی برای میراث فرهنگی به شمار می روند .

به گفته وی در حال حاضر ۱۹ هتل با درجه ۳ و ۴ و ۵ ستاره توسط بخش خصوصی استان فارس در دست ساخت است که پیشرفت فیزیکی این مراکز اقامتی از ۵ تا ۹۵ درصد می باشد .

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس افزود : این هتل ها در شهرستان های شیراز ، جهرم ، سپیدان ، مهر ، خرمبید ، کازرون ، فراشبند و نی ریز در حال احداث است که حجم سرمایه گذاری این ۱۹ هتل به ۶۶۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان می رسد .

بنابراین گزارش روسای صنوف گردشگری ، سرمایه گذاری و صنایع دستی استان فارس با مدیرکل و معاونین اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان دیدار و گفت و گو کردند و مباحث و مشکلات پیش روی این صنوف مورد بررسی قرار گرفت .

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons