نوشته ها

بخشی از محوطه سازی آرامگاه ابراهیم رضا با اجرای دیوار محوطه آرامگاه در نیمه اول خردادماه آغاز شد.

ارسال شده توسط :

بخشی از محوطه سازی آرامگاه ابراهیم رضا با اجرای دیوار محوطه آرامگاه در نیمه اول خردادماه آغاز شد.

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی ))

بخشی از محوطه سازی آرامگاه ابراهیم رضا با اجرای دیوار محوطه آرامگاه در نیمه اول خردادماه آغاز شد. در این فصل از محوطه سازی آرامگاه، بخشی از دیوار محوطه با اعتبار  ۷۰ میلیون ریال مرمت می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، صالحی مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان درمیان ضمن بیان این مطلب افزود: آرامگاه ابراهیم رضا در کنار آبگرم گزیک واقع شده و در تعطیلات نوروزی امسال میزبان بیش از ۲ هزار مسافر و گردشگر بوده است.

وی ادامه داد : استقبال مردم در تعطیلات نوروزی از این آرامگاه که یک مکان تفریحی نیز می باشد، ضرورت ساخت زائرسرا و اقامتگاه را بیش از پیش نمایان می سازد .

وی افزود: آرامگاه ابراهیم رضا به صورت چهارضلعی بنا شده و بر فراز دیوارهای مرتفع آن گنبد بزرگی ساخته شده است.گنبد این بنا هم به کمک فیلپوش که نظیر آن کمتر در بناهای اسلامی دیده شده است ،ساخته شده و بر سطح دیوارهای گنبد خانه تا ارتفاع ۵/۱ متری آثار جالبی از هنر خوشنویسی دیده می شود که تاریخ بعضی از آنها به دوران صفویه بر می گردد.

صالحی خاطر نشان کرد: آرامگاه ابراهیم رضا مربوط به دوره تیموری است و در مرداد ۱۳۷۶ به شماره ۱۸۸۵ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons