نوشته ها

برنامه‌های هفته فرهنگی شهرستان فراهان اعلام شد

ارسال شده توسط :

برنامه‌های هفته فرهنگی شهرستان فراهان اعلام شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی برنامه‌های هفته فرهنگی شهرستان فراهان را اعلام کرد.

سید محمد حسینی اظهار داشت: از ۳ تا ۹ مرداد ماه به عنوان هفته فرهنگی فراهان نام‌ گذاری شده است که به همین مناسبت برنامه‌های متعددی در شهر فرمهین برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: هفته فرهنگی شهرستان‌ها فرصت مناسبی برای معرفی و شناساندن جایگاه فرهنگی و هنری شهرستان‌ها است که باید از این فرصت نهایت بهره را برد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با بیان اینکه در طول برگزاری این هفته جلوه‌هایی از جایگاه هنری و فرهنگی شهرها به نمایش گذاشته می‌شود، ادامه داد: تقویت و گسترش تعاملات میان هنرمندان و همچنین بهره‌مند شدن هنرمندان جوان از تجربیات هنرمندان پیشکسوت در رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری، ایجاد روحیه نشاط و امید در هنرمندان و تولید آثاری فاخر و ماندگار از دیگر اهداف برپایی هفته فرهنگی شهرستان‌ها است که از سال گذشته در دستور کار قرار گرفته است.

حسینی در ادامه برپایی نمایشگاه صنایع دستی، معرفی توانمندی‌های گردشگری شهرستان فراهان، تجلیل از نخبگان فرهنگی و هنری، برگزاری شب فرهنگی، اجرای بازی‌های بومی و محلی، غبارروبی آستان امامزادگان، برگزاری مسابقات فرهنگی، برپایی نمایشگاه سوغات و… را از مهم‌ترین برنامه‌های تدارک دیده شده به مناسبت هفته فرهنگی این شهرستان عنوان کرد.

لازم به ذکر است غرفه معرفی جاذبه های گردشگری ، میراث فرهنگی ، مفاخر وصنایع دستی مورد استقبال مردم ومسئولین در آیین افتتاحیه هفته فرهنگی شهرستان فراهان قرار گرفت.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons