نوشته ها

برنامه های بزرگداشت روز ملی خیام اعلام شد

ارسال شده توسط :

برنامه های بزرگداشت روز ملی خیام اعلام شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

از افتتاح هتل آپارتمان در نیشابور تا میزبانی شبانه خیام از علاقه مندان به شعر و ادب

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ضمن تبریک فرا رسیدن ۲۸ اردیبهشت روز ملی خیام به تشریح برنامه های این روز در نیشابور پرداخت و گفت: به مناسبت فرا رسیدن ۲۸ اردیبهشت روز ملی خیام ویژه برنامه های بسیار متنوعی برای این روز در مشهد و سایر شهرستان های استان تدارک دیده شده که به اطلاع مردم عزیز و اصحاب محترم رسانه می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسین زارع صفت با اعلام این خبر افزود: به همین مناسبت در شهرستان نیشابور ویژه برنامه های بسیار متنوع و مناسبی برگزار خواهد شد که از آن جمله می توان به برگزاری مراسم ویژه بزرگداشت روز ملی خیام در محل آرامگاه این شاعر، حکیم، ریاضی دان و عارف بزرگ اشاره کرد.

وی گفت: مراسم روز ملی خیام با نواختن زنگ خیام در یکی از دبیرستان های نیشابور آغاز و بعد از آن با کلنگ زنی موزه آموزش و پرورش ادامه خواهد یافت.

زارع صفت گفت: افتتاح موزه باستان شناسی نیشابور، آغاز عملیات کاوش های باستان شناسی در روستای فوشنجان و افتتاح اولین هتل آپارتمان در نیشابور مهمترین برنامه های روز ملی خیام در این شهرستان است.

وی ادامه داد: همایش علمی – پژوهشی خیام نیز از ساعت ۹ الی ۱۲ در دانشگاه نیشابور برگزار و ساعت ۱۳ روز ۲۸ اردیبهشت آرامگاه حکیم عمر خیام با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم گلباران خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: هم چنین مراسم بزرگداشت روز ملی خیام از ساعت ۱۷ با حضور مسئولان، مدیران، شاعران، فرهیختگان و اقشار مختلف مردم در محل آرامگاه حکیم خیام برگزار خواهد شد.

زارع صفت خاطر نشان کرد: هم چنین به مناسبت روز ملی خیام آرامگاه این شاعر و حکیم بلندآوازه ایران زمین در شب ۲۸ اردیبهشت تا صبح میزبان علاقه مندان و دوستداران فرهنگ و ادب این مرز و بوم است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons