نوشته ها

برنامه های دهه فجر میراث فرهنگی استان مرکزی اعلام شد

ارسال شده توسط :

برنامه های دهه فجر میراث فرهنگی استان مرکزی اعلام شد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی ))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از اجرای برنامه های متنوع دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در اماکن تاریخی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: برنامه‌های گرامیداشت دهه مبارک فجر این اداره کل از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه و با هدف معرفی دستاوردهای انقلاب در شهرهای سراسر استان به اجراء در می‌آید.

سید محمد حسینی افزود: حضور در مراسم زنگ انقلاب بیت حضرت امام (ره)حضور در بیت امام (ره) و شرکت در مراسم گلباران، طراحی و بهره برداری از کیک سی و هفتمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، پرواز ۳۷کبوتر سفید در بیت حضرت امام (ره) ، همراهی و همکاری در نواختن زنگ انقلاب در بیت امام(ره) در شهرستان خمین از برنامه‌های نخستین روز از دهه مبارک فجر بشمار می رود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با اشاره به برنامه های عمرانی تصریح کرد: برنامه کلنگ زنی موزه فرش اراک ، افتتاح بازارچه صنایع دستی اراک ،دلیجان و ساوه، بهره برداری از فاز یک حمام موزه انجدان ، بازدید از کارگاه صنایع دستی، پایان مرمت حمام مصطفوی خنداب ،منزل میر شکرایی تفرش ، افتتاح موزه تفرش ، پایان مرمت مسجد آخوند و منزل قنبری اراک در ایام دهه مبارک فجر از مهمترین پروژه هاست.

حسینی بیان کرد: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، ، دیدار با خانواده معظم شهداء و جانبازان و ایثارگران و افتتاح دفاتر خدمات مسافرتی آرمند پرواز و آدین گشت ،بهره برداری از هتل پیام و برگزاری مسابقه فرهنگی در موزه‌ها از دیگر برنامه‌های این اداره کل به شمار می‌رود.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons