نوشته ها

برنامه های روز جهانی صنایع دستی در خراسان رضوی اعلام شد

ارسال شده توسط :

برنامه های روز جهانی صنایع دستی در خراسان رضوی اعلام شد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ضمن تبریک فرا رسیدن ۲۰ خرداد روز جهانی صنایع دستی به تشریح مهمترین برنامه های این روز در خراسان رضوی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسین زارع صفت گفت: به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صنایع دستی برنامه های متفاوت و گوناگونی به منظور گرامیداشت این روز در خراسان رضوی تدارک دیده شده است که تجلیل از هنرمندان صنایع دستی و تکریم هنرمندان پیشکسوت از مهمترین برنامه های این اداره کل است.

وی گفت: به همین مناسبت نمایشگاهی در خانه ملک شامل تعدادی از آثار نفیس صنایع دستی استان در رشته های مختلف از ۱۶ خرداد ماه به نمایش در آمده و به مدت یک هفته دیگر ادامه دارد و علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۸ الی ۱۴ به خانه ملک در خیابان امام خمینی (ره) مراجعه کنند.

وی هم چنین گفت: به مناسبت روز صنایع دستی و به پاس قدردانی از هنرمندان پیشکسوت صنایع دستی ، طبق معمول همه ساله دیداری با هنرمندان پیشکسوت انجام می شود.

تقدیر از هنرمندان و فعالان حوزه صنایع دستی یکی دیگر از برنامه های این ادراه کل است که مطیع در این خصوص گفت: در این بخش از برنامه روز جهانی صنایع دستی به گروهی از هنرمندان برجسته و فعالان صنایع دستی در حوزه های آموزش ، توسعه و ترویج ، بازرگانی ، حمایت از تولید ، لوح تقدیر به همراه تندیس یادبود اهدا می شود.

وی هم چنین به ارائه گواهی نامه ۵۰ نفر از هنرمندان فعال حوزه صنایع دستی که در برنامه داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی سال ۱۳۹۴ موفق به دریافت این نشان گردیدند نیز به عنوان یکی دیگر از برنامه های روز جهانی صنایع دستی اشاره کرد.

این مقام مسئول در ادامه افزود: هم چنین به مناسبت روز جهانی صنایع دستی از کارشناسان فعال شهرستان های استان خراسان رضوی که در طی سال گذشته تعامل و همکاری خوبی را با ستاد مرکزی در حوزه های مختلف داشته اند تقدیر به عمل خواهد آمد.

تقدیر از دست اندر کاران برنامه داوری شهر جهانی سنگ های قیمتی یکی دیگر از برنامه های روز جهانی صنایع دستی در استان خراسان رضوی است که مطیع در این خصوص اظهار داشت: در این بخش از دست اندرکاران بخش های دولتی و خصوصی در استانداری ، شهرداری ، آموزش و پرورش ، فنی حرفه ای و دانشگاه فردوسی مشهد و اتحادیه خوشه جواهرات که در برنامه داوران شهر جهانی ، این اداره کل را حمایت نموده اند ، تقدیر به عمل می آید.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی هم چنین گفت: در راستای اهداف حمایت سازمان از تولید کنندگان صنایع دستی و به منظور ارائه خدمات تخصصی در جهت تولید و ارتقاء وضعیت صنایع دستی ، ایجاد می شود که شامل واحدهای مختلف از جمله واحد های کارگاهی ، آموزشی ، فروشی ، مشاوره می باشد که در همین ارتباط خانه صنایع دستی بجستان و گناباد از پروژه های آماده برای افتتاح است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons