نوشته ها

برنامه های میراث فرهنگی خراسان رضوی برای مشهد ۲۰۱۷ بررسی شد

ارسال شده توسط :

برنامه های میراث فرهنگی خراسان رضوی برای مشهد ۲۰۱۷ بررسی شد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ))

از تدوین اطلس جامع صنایع دستی تا انتشار کتاب نفیس خراسان و تولید برنامه های تلویزیونی

جلسه شورای معاونین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی با حضور مدیر کل، معاونین و مدیران این اداره کل با موضوع بررسی برنامه های مشهد ۲۰۱۷ برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در این جلسه حسین زارع صفت مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، با اشاره به اهمیت مشهد ۲۰۱۷ گفت: یکی از موضوعات مهم توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در برنامه ریزی های این اداره کل است.

وی افزود: در خصوص مشهد ۲۰۱۷ اقدامات و فعالیت های بسیار مناسبی را پیش بینی کرده ایم که برخی از آن ها با همکاری دیگر دستگاه ها ی استان برگزار خواهد شد.

در این جلسه موضوعاتی مانند چاپ و انتشار قرآن کریم ویژه ۲۰۱۷، تولید فیلم بلند سینمایی، تولید ۱۵ ویژه نامه نشریات دانشگاهی، تهیه مجموعه تلویزیونی، تولید مستند فرصت های سرمایه گذاری استان، طرح و نشرتمبر یادبود مشهد ۲۰۱۷، چاپ کتاب نفیس خراسان به چند زبان دنیا، پوشش خبری رویداد مشهد ۲۰۱۷، تولید مستند با موضوع فردوسی و تولید برنامه های تلویزیونی و … از مهمترین موضوعاتی بود که به عنوان برنامه های اداره کل برای مشهد ۲۰۱۷ مورد بررسی قرار گرفت.

هم چنین، تولید اطلس جامع صنایع دستی استان، پوشش مشاهیر عرصه های دینی و فرهنگی، تدوین و انتشار کتاب نفیس مفاخر و نام اوران توس، تهیه مستند از جاذبه های گردشگری مشهد، تهیه فصلنامه و سالنامه الکترونیکی و … نیز از دیگر برنامه هایی بود که مورد بررسی قرار گرفت.

زارع صفت در این جلسه با اعلام آمادگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: تمامی تمهیدات لازم برای اجرای برنامه های این ادراه کل در رویداد مشهد ۲۰۱۷ اندیشیده شده است.

وی خاطر نشان کرد: معاونت ها و بخش های این اداره کل آمادگی کامل برای اجرای برنامهی مرتبط با رویداد مشهد ۲۰۱۷ را دارند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons