نوشته ها

برنامه های هفته صنایع دستی استان گیلان

ارسال شده توسط :

برنامه های هفته صنایع دستی استان گیلان

(( میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

گیلان با برنامه های متنوع فرهنگی به استقبال هفته صنایع دستی می رود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، سلمان شاه محمدی با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: برنامه های هفته صنایع دستی از روز ۲۰ خرداد با گلباران مزار شهدا آغاز می شود و افتتاح خانه صنایع دستی، افتتاح دستگاه فرآوری بامبو، برگزاری جشنواره جاجیم و افتتاح سه کارگاه صنایع دستی را در این روز بدنبال دارد.

معاون صنایع دستی این اداره کل افزود: برگزاری مراسم صادرات اولین محموله سفال گیلان به اروپا یکی از مهمترین برنامه های این هفته به شمار می رود که ۲۲ خرداد ماه برگزار می شود.

وی تصریح کرد: برگزاری نشست های تخصصی سفال، بامبو و رشتی دوزی از دیگر برنامه های اجرایی هفته صنایع دستی در گیلان خواهد بود.

شاه محمدی رونمایی از محصولات رشتی دوزی را عنوان دیگر برنامه های این هفته برشمرد و افزود: بازدید از کارگاه ها و بازدید از دهکده صنایع دستی نیز از برنامه هایی است که در دستور کار این معاونت به شمار می روند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گیلان همچنین با اشاره به تقارن این هفته با ماه مبارک رمضان از آغاز زودهنگام برنامه های فرهنگی قبل از شروع هفته صنایع دستی گفت و تصریح کرد: برپایی نمایشگاه صنایع دستی هتل ایران رشت از مهمترین عناوین اجرایی است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons