نوشته ها

برنامه های هفته صنایع دستی در استان گلستان اعلام شد

ارسال شده توسط :

برنامه های هفته صنایع دستی در استان گلستان اعلام شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان))

به مناسبت گرامیداشت ۲۰خرداد (روز جهانی صنایع دستی) و هفته صنایع دستی، برنامه های این هفته در استان گلستان اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، معاون صنایع دستی استان گلستان در این راستا گفت: با توجه به اهمیت و ضرورت معرفی ، توسعه و ترویج و آموزش صنایع دستی به عنوان یک هنر صنعت اصیل و نقش موثر این هنر صنعت در جلب توریست و توسعه صنعت گردشگری استان، ارج نهادن آن ضروری و مورد تاکید است.

سارا اخوت با اشاره به اجرای برنامه های متنوع در هفته صنایع دستی در استان ، عناوین روزهای هفته را عنوان کرد و افزود: صنایع دستی و رسانه، صنایع دستی و خانواده، صنایع دستی و کودک، صنایع دستی و ترویج، صنایع دستی و دانشگاه، صنایع دستی و توسعه و تکریم از هنرمندان صنایع دستی عناوین روزهای این هفته می باشد.

وی در ادامه اذعان داشت: برگزاری نشست تخصصی فرصت ها و توانمندی های صنایع دستی ، افتتاح بازارچه صنایع دستی استان درخانه باقری گرگان و همچنین راه اندازی خانه صنایع دستی گرگان از اهم برنامه های اجرایی این هفته می باشد و دیدار با نماینده محترم ولی فقیه در استان نیز در این هفته صورت خواهد گرفت.

اخوت از حضور مدیر کل در برنامه زنده تلویزیونی یاد کرد که با هدف تکریم هفته و تبین اهمیت آن و برنامه های هفته به اجرا درمی آید و همچنین نمایشگاه صنایع دستی شبانه دربافت تاریخی در موزه صنایع دستی گرگان نیز برگزار خواهد شد.

وی تصریح نمود: دیدار با هنرمندان و بازدید از نمایشگاه شبانه دربافت تاریخی از دیگر برنامه های این هفته است و همچنین اجرای زنده کارگاه های معرق و چرم دوزی و داستان گویی با موضوع صنایع دستی دربافت تاریخی وهمچنین عکاسی از کودکان با لباس سنتی نیز در این هفته اجرایی خواهد شد.

 

معاون صنایع دستی استان خاطر نشان کرد: در راستای تکریم از هنرمندان صنایع دستی استان، همایش بزرگ هنرمندان وتجلیل از هنرمندان پیشکسوت وجوان نیز در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار خواهد شد.

وی درپایان از برپایی نمایشگاه توانمندی های صنایع دستی درکلیه شهرستان های استان یاد کرد و اظهار امیدواری کرد: با اجرای برنامه های متنوع وگرامیداشت این هفته، ضمن معرفی وترویج صنایع دستی استان، گام های موثری جهت توسعه ورونق این مهم برداشته شده وبا حمایت های مطلوب از هنرمندان این استان، زمینه درآمدزایی ورونق اقتصاد منطقه بیش ازپیش حاصل گردد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons