نوشته ها

برنامه های هفته میراث فرهنگی خراسان شمالی از ۲۸ اردیبهشت ماه تا ۳خردادماه تشریح شد

ارسال شده توسط :

برنامه های هفته میراث فرهنگی خراسان شمالی از ۲۸ اردیبهشت ماه تا ۳خردادماه تشریح شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی به تشریح برنامه‌های هفته میراث فرهنگی و روزجهانی موزه در این استان پرداخت و گفت: هفته میراث فرهنگی از ۲۸ اردیبهشت‌ماه روز جهانی موزه‌ها آغاز به کار می‌کند.

به گفته وی در این هفته ویژه برنامه‌های متعددی به‌منظور بزرگداشت روز جهانی موزه و حفاظت از آثار تاریخی همچنین برگزاری چندین نمایشگاه با رویکرد معرفی جاذبه‌های تاریخی فرهنگی استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: در این ایام برگزاری کارگاه طاق وقوس وبرگزاری مسابقات آن در اولویت برنامه ها قرار داد.

محمد سویدانلویی خاطر نشان کرد این کارگاه آموزشی در هفته بناها ومحوطه ها باحضور دانشجویان دانشگاه های استان برگزار ودراین هفته نیز مسابقات با حضور داوران استانی وکشوری برگزارمی شود.

وی اجرای این برنامه را در موسسه آموزش عالی اشراق ذکر کرد وادامه داد: مدیران راه وشهرسازی؛اداره کل میراث فرهنگی ،اساتید دانشگاه ها در رشته معماری و… حضور خواهند داشت.

علی اکبر وحدتی معاون میراث فرهنگی نیز به نمایش آخرین کاوشهای انجام شده در استان اشاره داشت وگفت کاوش های انجام شده در طی سال گذشته با محوریت اشیاء حاصله از کاوشهای اخیر درمحل مجموعه فرهنگی تاریخی عمارت مفخم به نمایش در می آید.

معاون میراث فرهنگی همچنین به مشارکت مجمتع تجاری تفریحی گردشگری طلای سفید درخصوص برگزاری پیاده روی در ۳۱ اردیبهشت خبر داد وگفت این پیاده روی در راستای آشنایی مردم با آثار تاریخی وگردشگری از جاده سلامت به سمت بش قارداش انجام خواهد شد ودر پایان جوایز نفیسی از جمله یک دستگاه خودرو از طرف مجتمع طلای سفید به شرکت کنندگان با قید قرعه تعلق می گیرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons