نوشته ها

برنامه های هفته میراث فرهنگی گیلان اعلام شد

ارسال شده توسط :

برنامه های هفته میراث فرهنگی گیلان اعلام شد

((میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

با فرا رسیدن هفته میراث فرهنگی برنامه های اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان اعلام شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، رضا علیزاده با تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته میراث فرهنگی از برگزاری برنامه های متنوعی در این ایام خبر داد.

وی با بیان اینکه هفته میراث فرهنگی فرصتی مغتنم برای رونمایی از اقدامات انجام شده و پرداختن به برنامه های مرتبط با موضوع این هفته است، اذعان کرد: رژه موتوری کارکنان یگان حفاظت این اداره کل به مقصد آرامگاه میرزا کوچک و تجلیل پیمان با آرمانهای امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی سرآغاز این اقدامات است.

علیزاده تصریح نمود: افتتاح نمایشگاه عکس با موضوع میراث فرهنگی در هتل ایران، افتتاح موزه اسناد در شهرستان رودبار، افتتاح فاز جدیدی در موزه میراث روستایی گیلان و نیز افتتاح موزه حکیم نظامی در آستارا از جمله برنامه های این هفته می باشد.

این مسئول از برگزاری مراسمی ویژه در راستای تجلیل از خانواده مجموعه دار بزرگ “خواجه نوری” و ۳نفر از بزرگان صاحب نام در حوزه میراث فرهنگی خبر داد و افزود: نمایشگاه سکه های مرحوم خواجه نوری در حاشیه این مراسم برگزار خواهد شد.

وی ؛ بازخوانی محوطه تاریخی کهنه ماسوله و افتتاح موزه مذهبی آستانه اشرفیه از برنامه های دیگر هفته میراث فرهنگی خواند و از برپایی جشنواره پنیر در شهرک تاریخی ماسوله خبر داد.

در پایان مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره اهمیت حضور گسترده مردم و مشارکت آنها در برگزاری هرچه با شکوه تر برنامه های مذکور، از عموم شهروندان برای حضور در ویژه برنامه های هفته میراث فرهنگی دعوت نمود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons