نوشته ها

برپایی نمایشگاه فرهنگ وتمدن گرگان باستان به روایت ۷۰ اثر موزه ملی ایران درکاخ موزه گرگان

ارسال شده توسط :

برپایی نمایشگاه فرهنگ وتمدن گرگان باستان به روایت ۷۰ اثر موزه ملی ایران درکاخ موزه گرگان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  استان گلستان))

به مناسبت گرامیداشت هفته میراث فرهنگی و روزجهانی موزه و هفتادمین سالگرد تاسیس ایکوم(شورای بین المللی موزه ها)، نمایشگاه فرهنگ وتمدن گرگان باستان به روایت ۷۰ اثر موزه ملی ایران در کاخ موزه گرگان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی این اداره کل، معاون میراث فرهنگی گلستان با اعلام این مطلب گفت: دراین نمایشگاه ۷۰ اثر موزه ملی ایران که مربوط به استان گلستان می باشد، به صورت امانی و به مدت یک ماه در کاخ موزه گرگان به نمایش درخواهد امد.

محمد مهدی برهانی هدف ازبرپایی این نمایشگاه را آشنایی هم استانی ها و علاقمندان به فرهنگ وتمدن غنی این سرزمین عنوان کرد و افزود: دراستان گلستان بیش از ۲۵۰۰ جاذبه طبیعی وتاریخی وجود دارد و ضروری است تمدن ۷ هزار ساله این سرزمین و موزه ها و آثار تاریخی و میراثی این استان به عنوان نمادی از تمدن کهن این دیار، بیش از پیش معرفی شده و ضمن ترویج فرهنگ حفاظت و پاسداری از این اثار ارزشمند ، گردشگران بیش ازگذشته به این دیار فراخوانده شوند.

وی درپایان اظهار امیدواری کرد: با اجرای این برنامه ها و معرفی هرچه بیشتر مواریث فرهنگی و آثار و اماکن تاریخی فرهنگی دراستان گلستان ، زمینه های حفظ و احیای بیشتر مواریث تاریخی و فرهنگی و معنوی این استان فراهم آید و در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ پاسداری و حفاظت از آثار ارزشمند استان گام های ارزنده ای برداشته شود.

لازم به ذکر است، این نمایشگاه از ۲۹ اردیبهشت ماه همه روزه از ساعت ۹ الی ۲۰ به مدت یک ماه در کاخ موزه گرگان واقع درپارک شهر برگزار می شود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons