نوشته ها

برگزاری آزمون جامع گردشگری در استان یزد

ارسال شده توسط :

برگزاری آزمون جامع گردشگری در استان یزد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد ))

آزمون جامع راهنمایان تور فرهنگی، راهنمایان تور طبیعت گردی و مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان یزد روز جمعه، پانزدهم مرداد ماه جاری همزمان با دیگر استان ها برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی، امورفرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد این آزمون با شرکت یکصد و پنجاه و هفت دانش ‌آموخته از آموزشگاه ‌های گردشگری زیر پوشش این اداره‌ کل در دو رشته مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی فرهنگی و طبیعت گردی با نظارت مستقیم این اداره کل برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد در خصوص این آزمون گفت: در این دور از برگزاری آزمون جامع هماهنگ استان، تعداد بیست نفر در رشته راهنمایان طبیعت گردی، تعداد نود و هشت نفر راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی فرهنگی و تعداد سی و نه نفر در رشته مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی شرکت نمودند.

مهندس شرافت عنوان نمود: این دانش آموختگان پس از گذراندن دوره های آموزشی که به ترتیب برای رشته های فوق ۳۸۷، ۴۸۳ و ۳۲۱ ساعت در نظر گرفته شده است و مجوز شرکت در این آزمون را کسب نموده اند.

در ادامه این مقام مسئول تصریح نمود: هدف از برگزاری این آزمون افزایش سطح علمی و آموزشی فعالان حوزه گردشگری استان می باشد و یکی از عوامل مؤثر در توسعه صنعت گردشگری، استفاده از نیروهای علمی و متخصص و ارائه آموزش‌های تخصصی است.

وی خاطرنشان ساخت: شرکت ‌کنندگان در این آزمون، پس از قبولی و دریافت گواهینامه مربوطه از این اداره کل مجوز فعالیت در حوزه‌های تخصصی گردشگری را کسب خواهند نمود.

گفتنی است: آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری متشکل از «مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی»، « راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی»، «راهنمایان طبیعت گردی» و «راهنمایان زمین گردشگری» به صورت سراسری در ۲۶ استان و مناطق آزاد برگزار گردید  و بیش از چهار هزار داوطلب در آن حضور یافتند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons