نوشته ها

برگزاری آزمون دوره آموزشی پارچه بافی روستای خیرآباد

ارسال شده توسط :

برگزاری آزمون دوره آموزشی پارچه بافی روستای خیرآباد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی: در پایان دوره آموزشی پارچه بافی روستای خیرآباد آزمون این دوره با حضور صالحی مسئول نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشکری شهرستان درمیان برگزار گردید.

صنایع‌ دستی به مجموعه‌ ایی از هنر صنعت‌ ها اطلاق می‌شود که به ‌طور عمده با استفاده از مواد اولیه‌ی بومی و انجام قسمتی از مراحل اساسی تولید به کمک دست و ابزار دستی ساخته می‌شود که در هر واحد آن ذوق هنری و خلاقیت فکری صنعتگر سازنده به ‌نحوی تجلی یافته و همین عامل وجه تمایز اصلی این ‌گونه محصولات از مصنوعات مشابه ماشینی و کارخانه‌یی است. که رشد صنایع دستی نقش مؤثری در بهبود وضعیت اقتصادی خانواده‌های تولیدکننده   را دارد.

یک دوره آموزشی پارچه بافی با هدف اشتغال خانگی در روستای مرزی خیرآباد بخش گزیک برگزار و که طی این دوره ۱۵ نفر از بانوان روستا در مقطع مقدماتی آموزشهای لازم را دریافت کردند در پایان این هنر آموزان در آزمون کتبی و عملی شرکت کردند که هنر آموزان پس از کسب نمره قبولی، گواهینامه این دوره را دریافت می کنند و با ارائه این گواهینامه می توانند نسبت به ایجاد گارگاه خانگی اقدام نماید.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons