نوشته ها

برگزاری اولین تور پرنده نگری در سایت پرنده نگری شروان روستای ینگیجه مریوان

ارسال شده توسط :

برگزاری اولین تور پرنده نگری در سایت پرنده نگری شروان روستای ینگیجه مریوان

((میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری استان کردستان))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری کردستان ؛ با همکاری اهالی فرهنگ دوست روستای ینگیجه اولین تور پرنده نگری در سایت پرنده نگری این روستا برگزار گردید .

سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت : به منظور ترویج فرهنگ حفاظت از طبیعت و حفظ زیستگاه پرندگان اطراف دریاچه زریوار و همچنین آشنایی اهالی روستاهای اطراف دریاچه زریوار اولین تور پرنده نگری در روستای ینگیجه برگزار گردید . ایشان اعلام کردند در همین روستا نمایشگاهی متشکل از عکس پرندگان ، زندگی آنها و طبیعت شهرستان مریوان نیزدر فضای روباز برپا گردید که این نمایشگاه از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۳ اردیبهشت ماه به مدت ۳ روز آماده بازدید علاقه مندان می باشد .

ایشان با اعلام اینکه دریاچه زریوار و پرندگانی که در این دریاچه زندگی می کنند یکی از زیباترین چشم اندازهای موجود در غرب کشور را دارا می باشند گفت: جا دارد این منطقه بسیار بکر بیشتر به گردشگران داخلی و خارجی معرفی شود . در ادامه ابراز نمودند در همین راستا آقای حدادیان مسئول اداره میراث فرهنگی و گردشگری مریوان با همکاری اهالی فرهنگ دوست روستای ینگیجه اقدام به این امر مهم نمودند که امیدواریم دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی داخل استان و خارج از استان برنامه ریزیهای لازم را در راستای اجرای تورهای مشابه صورت دهند .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons