نوشته ها

برگزاری اولین جلسه انجمن های میراث فرهنگی بخش نیمبلوک شهرستان قاینات

ارسال شده توسط :

برگزاری اولین جلسه انجمن های میراث فرهنگی بخش نیمبلوک شهرستان قاینات

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قاینات))

اولین جلسه انجمن های میراث فرهنگی بخش نیمبلوک شهرستان قاینات، با حضور گلچین بخشدار و رییس انجمن میراث فرهنگی بخش، ملاکی مسئول انجمن های میراث فرهنگی استان, عباسی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر انجمن میراث فرهنگی شهرستان و اعضای انجمن میراث فرهنگی شهرستان در محل بخشداری نیمبلوک برای حفاظت هر چه بیشتر از آثار تاریخی و فرهنگی و صیانت از مواریث فرهنگی تشکیل شد.

گردشگری خراسان جنوبی، گلچین بخشدار نیمبلوک ضمن تبریک حلول ماه پرخیر و برکت رمضان و قبولی طاعات و عبادات، از ملاکی مسئول انجمن های میراث فرهنگی استان برای حضور در بخش نیمبلوک و از اداره میراث فرهنگی به دلیل اقدامات انجام شده دربخش نیمبلوک طی سال های گذشته در سه حوزه صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، تشکر کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: با احیای مجدد انجمن میراث فرهنگی در بخش نیمبلوک بتوانیم از خسارت ها و حفاری های غیرمجاز توسط افراد سودجو ممانعت نماییم و از بناها و تپه های تاریخی و ارزشمند بخش حفاظت کنیم.

عباسی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قاینات گزارشی از قابلیت ها و ظرفیت های بخش نیمبلوک در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد و اظهار داشت: بخش نیمبلوک دارای ۱۵ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی است و اخیرا نیز ۸ اثر طبیعی شامل درختان کهنسال در فهرست میراث طبیعی به ثبت رسیده و این حاکی از غنای فرهنگی و تاریخی این بخش می باشد.

وی افزود: امید است با فعالیت های اعضای انجمن میراث فرهنگی، زمینه ی حفاظت، صیانت و بهره مندی شایسته و مناسب از مواریث فرهنگی بخش نیمبلوک فراهم شود.

ملاکی مسئول انجمن های میراث فرهنگی استان، از بخشدار و اعضای انجمن میراث فرهنگی به دلیل عزم جدی در راستای صیانت از مواریث کهن و تاریخی سپاسگزاری نمود و هدف اصلی این نهاد ملی، فرهنگی و غیرانتفاعی را جلب حمایت های مادی و معنوی و مشارکت همه جانبه عموم مردم در زمینه ی پژوهش، حفظ و احیاء و معرفی و آموزش میراث فرهنگی کشور عنوان نمود و وظایف و اختیارات انجمن های میراث فرهنگی را در جلسه به اعضاء یادآور شد.

در ادامه جلسه، هر کدام از اعضای انجمن میراث فرهنگی ضمن بررسی دیدگاه ها و نقطه نظرات، اقدامات پژوهشی در این بخش را خواستار شدند.

در پایان، احکام اعضای انجمن میراث فرهنگی بخش نیمبلوک با شرح وظایف به ایشان تقدیم گردید.

لازم بذکر است: ملاکی مسئول انجمن های میراث فرهنگی استان از دفتر نمایندگی و آثار تاریخی شهر خضری دشت بیاض بازدید نمود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons