نوشته ها

برگزاری اولین جلسه انجمن های میراث فرهنگی شهرستان گرگان

ارسال شده توسط :

برگزاری اولین جلسه انجمن های میراث فرهنگی شهرستان گرگان

((اولین جلسه انجمن های میراث فرهنگی شهرستان گرگان برگزار شد))

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، این جلسه با حضور معاون برنامه ریزی فرمانداری شهرستان گرگان، شهردار منطقه ۲ گرگان ، رییس شورای شهر گرگان و سرپرست اداره میراث فرهنگی گرگان در فرمانداری گرگان برگزار شد.

ابراهیم دشتیان، معاون برنامه ریزی فرمانداری گرگان در این جلسه بر اهمیت و لزوم تشکیل انجمن های میراث فرهنگی در سطح شهر ، بخش و روستاها تاکید نمود و گفت: با فعالیت این انجمن ها، روند توسعه و رونق شهرها ، بخش ها و روستاهای استان هموارترخواهد شد.

سرپرست میراث فرهنگی شهرستان گرگان نیز در این جلسه ضمن ارائه چارت تشکیلاتی انجمن میراث فرهنگی طبق اساسنامه تدوین شده در خصوص شرح وظایف و نحوه عملکرد این انجمن اظهاراتی نموده و گفت: مهم ترین هدف تشکیل و احیای این انجمن ها، حفظ و حراست هر چه بیشتر آثار و اماکن تاریخی شهرستان و جلوگیری از هر گونه تخریب و تجاوز به عرصه و حریم آثار تاریخی با هماهنگی و همکاری یگان حفاظت میراث فرهنگی و دیگر دستگاههای ذیربط شهرستان است.

در ادامه این جلسه پیشنهاداتی از قبیل خرید خانه های واجد ارزش تاریخی بافت قدیم و احیاء آنها در راستای امورات بافت قدیم از سوی شهردار منطقه ۲ گرگان و رئیس شورای شهر گرگان عنوان شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons