نوشته ها

برگزاری اولین جلسه بررسی مشکلات صنایع دستی با حضور زنان صنعتگر در شهرستان سرایان

ارسال شده توسط :

برگزاری اولین جلسه بررسی مشکلات صنایع دستی با حضور زنان صنعتگر در شهرستان سرایان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی ))

اولین جلسه نشست تخصصی صنایع دستی با حضور بانوان صنعتگر و مربیان مرکز آموزش صنایع دستی شهرستان سرایان در محل نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرایان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، در ابتدای جلسه محمد عرب مسئول میراث فرهنگی سرایان ضمن حمد و ستایش خدای متعال به معرفی مختصر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بالاخص اهمیت موضوع صنایع و پتانسیل های موجود در شهرستان و نقش صنایع دستی بر رونق اقتصادی پرداخت و هدف از برگزاری این نشست را کمک به رونق صنایع دستی در جهت توسعه پایدار بیان کرد.

وی خاطر نشان کرد صنایع دستی یکی از افتخارات هر ملت و اصلی ترین سند هویت تاریخی ملت هاست. این هنر صنعت حاصل ذوق و هنر، سلیقه و ابتکار هنرمندان صبوری است که یک پیام فرهنگی را در محصولات شان متجلی و منتقل می نمایند. مسئول میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری سرایان گفت: هدف از برگزاری دوره های آموزشی، تولید و اشتغال است که لازم است مربیان بر اهمیت این موضوع هنگام آموزش توجه داشته باشند و اینکه مربی مرکز آموزش نباید متکی به دریافت حق الزحمه آموزشی باشد.

در این جلسه در مورد تشکیل تعاونی های صنایع دستی، راه اندازی وبلاگ تبلیغات و فروش اینترنتی محصولات صنایع دستی و چاپ بروشور تبلیغاتی به منظور مرتفع شدن مشکلات فروش و همچنین تشکیل صندوق قرض الحسنه صنعتگران در جهت حل مشکلات مالی بحث و گفتگو گردید.

از دیگر مباحث مطرح شده تاکید بر حضور پررنگ زنان در نمایشگاههای صنایع دستی ، استفاده از پتانسل های مناطق روستایی در خصوص آموزش و تولید و اشتغال، تولید آثار برای دریافت نشان ملی، راه اندازی کارگاه های تولید محصولات صنایع دستی و استفاده از تسهیلات طرح پشتیبان بود.

همچنین به اطلاع صنعتگران رسید که لیستی از تولید کنندگان شهرستان تهیه و با هماهنگی فرمانداری برای ادارات شهرستان و استان ارسال گردیده تا خرید از صنایع دستی شهرستان به راحتی صورت گیرد.

در ادامه صنعتگران به بیان مشکلات خود پرداختند و راهکارها و موارد رفع موانع مصوب شد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons