نوشته ها

برگزاری اولین نمایشگاه منطقه ای نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار در خراسان جنوبی

ارسال شده توسط :

برگزاری اولین نمایشگاه منطقه ای نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار در خراسان جنوبی

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی ))

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی از برگزاری اولین نمایشگاه منطقه ای نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار از نهم الی چهاردهم اسفند ماه در استان خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، عباس زاده افزود: این نمایشگاه با هدف تاکید بر اقتصاد مقاومتی و با حضور بانوان فعال استان از نهم الی چهاردهم اسفند ماه در محل نمایشگاه های بین المللی استان برگزار می شود و علاقمندان می توانند از ساعت ۱۶ الی ۲۱ بعد از ظهر از نمایشگاه دیدن کنند.

وی به ظرفیت های قابل توجه حوزه صنایع دستی در اشتغال آفرینی بویژه برای بانوان اشاره کرد و گفت: صنایع دستی یکی از مهمترین حوزه های اشتغال زا به ویژه در استان خراسان جنوبی است و اشتغال زایی در حوزه صنایع دستی با سرمایه اندک امکان پذیر است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی ضمن بیان اینکه در این نمایشگاه قابلیت ها و توانمندی های زنان به ویژه زنان روستایی و عشایر معرفی می شود، ادامه داد: این نمایشگاه در محورهای صنایع دستی، مشاغل خانگی، کشاورزی، هنری، ورزشی، پزشکی و سلامت برگزار می شود.

عباس زاده اظهار داشت: باید به افزایش توانمندی‌های زنان در حوزه‌های مدیریتی، علمی و فرهنگی به منظور فرایند توسعه متوازن آن‌ها کمک کرد.

وی ضمن بازدید از غرفه های نمایشگاه افزود : از صنعتگران فعال در حوزه صنایع دستی در رشته های جاجیم بافی، نمدمالی، گلیم بافی، حوله بافی توسط اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی معرفی و در این نمایشگاه حضو‌ر یافتند.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons