نوشته ها

برگزاری تور آشنایی با آثار تاریخی شهر فاضل آباد و دهنه محمد آباد کتول

ارسال شده توسط :

برگزاری تور آشنایی با آثار تاریخی شهر فاضل آباد و دهنه محمد آباد کتول

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان))

به مناسبت هفته میراث فرهنگی و اهمیت مقوله حفاظت از آثار تاریخی تور آشنایی با آثار تاریخی شهر فاضل آباد و دهنه محمدآباد کتول برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، تور آشنایی با آثار تاریخی شهر فاضل آباد و دهنه محمد آباد کتول با هدف فرهنگ سازی در میان آحاد جامعه و همچنین نزدیکی و تعامل با بخشداریها ، دهیاریها و شورای اسلامی روستاهای شهر فاضل آباد، با حضور انجمن گردشگری ورزشی استان و مدیران شهرستان برگزار شد.

در این مراسم که با همت اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان علی آباد کتول و بخشداری کمالان برگزار گردید تعداد ۶۰نفر از علاقه مندان و دوستداران میراث فرهنگی از آثار هایی چون پل فاضل آباد ، آسیاب آبی محمد آباد کتول ، تپه کله بست ، قبرستان باستانی مایان ، بافت تاریخی و بومی محلی روستاهای چلی سفلی و مایان ، حمام های خزینه ای غریب آباد ، چلی ، الستان بازدید بعمل آوردند .

احمد تجری مفرد، فرماندار علی آباد کتول در مراسم تجمع پایانی دوستداران میراث فرهنگی، که در محل حسینیه روستای الستان برگزار شد، گفت: میراث فرهنگی امانت گذشتگان است و همه دستگاهها و ادارات و علی الخصوص آحاد مردم جامعه در راستای حراست و حفاظت از آن مسئول هستند .

یاسر قندهاری، مدیر میراث فرهنگی این شهرستان نیز در ادامه هدف از برگزاری تور آشنایی با آثار تاریخی شهرستان را فرهنگ سازی در مقوله حفاظت از آثار تاریخی دانسته و در پایان از همکاری و مساعدت اعضای انجمن گردشگری و ورزشی استان و فرمانداری ، بخشداران مرکزی و کمالان ، فرماندهان نیروی انتظامی و سپاه پاسداران شهرستان و دیگر ادارات شهرستانی و همچنین شوراهای اسلامی ۱۳ روستای دهنه محمد آباد کتول تقدیر و تشکر نمود .

قرائت میثاق نامه و پیمان با سازمان میراث فرهنگی در راستای حفظ و حراست از آثار تاریخی در محل یادمان شهدای گمنام روستای الستان مراسم پایانی این تور و نشست یکروزه بود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons