نوشته ها

برگزاری جشنواره توت فرنگی در فولاد محله

ارسال شده توسط :

برگزاری جشنواره توت فرنگی در فولاد محله

((میراث ‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری شهرستان مهدیشهر))

سرپرست اداره میراث ‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری شهرستان مهدیشهر از برگزاری جشنواره توت فرنگی در فولاد محله خبر داد.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان، «همایون جورابلو» اظهار داشت: این جشنواره ساعت ۹ صبح روز جمعه بیست و دوم خرداد ماه، در محل امامزاده تاج الدین فولاد محله برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی توانمندی‌های روستای هدف گردشگری فولاد محله در زمینه محصولات باغی، دامی، صنایع‌ دستی و آثار تاریخی عنوان کرد و گفت: قدمت روستای فولاد محله به هفت هزار سال قبل از میلاد بر می‌گردد.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین تولیدات باغی این روستا، توت فرنگی است، افزود: در حدود شش هکتار از اراضی فولاد محله توت فرنگی کشت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بار دهی توت فرنگی در فولاد محله از نیمه خرداد ماه شروع شده و بعد از یک وقفه کوتاه مدت تا اولین سرمای پاییز ادامه دارد، گفت: میزان محصول ‌دهی توت فرنگی در این روستا با توجه به آب‌ و هوای خوب منطقه بسیار بالا است.

جورابلو ویژگی توت فرنگی فولاد محله را ارگانیک بودن آن عنوان و تاکید کرد: برای تولید این محصول از هیچگونه مواد شیمیایی استفاده نمی‌ شود و کاملا ارگانیزه است.

توت فرنگی به علت داشتن آهن و ویتامین C در خون سازی بدن موثر است.

توت فرنگی به علت داشتن کلسیم و فسفر در رشد و نبوغ کودکان و نوجوانان، استحکام دندان و ترمیم شکستگی استخوان ها بسیار موثر است.

روستای هدف گردشگری فولادمحله یکی از روستاهای شمالی استان سمنان است و زبان و لهجه مردم فولادمحله مازنی است.

بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۰، فولادمحله سه هزار و ۹۱۰ نفر جمعیت دارد .

فولادمحله تا مرکز استان سمنان ۸۰ کیلومتر مسافت دارد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons