نوشته ها

برگزاری جشنواره حصیر در گیلان

ارسال شده توسط :

برگزاری جشنواره حصیر در گیلان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از برگزاری جشنواره حصیر در گیلان خبر داد.

به گزارش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ سلمان شاه محمدی در تشریح این خبر اظهار داشت: حصیر بافی در گیلان از جمله هنرهای بومی به شمار می آید که ۱۷۰۰ هنرمند استان به آن اشتغال دارد.

وی با بیان اینکه حصیر بافی بیشتر در مناطق ساحلی استان رونق بیشتری دارد اذعان نمود: بمنظور افزایش خلاقیت و نوآوری در هنرمندان حصیر باف و توسعه فعالیت های آنها، برند سازی این محصول با نام شهرستان بندر انزلی از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان دنبال می شود.

این مسئول تصریح کرد: حصیر در مناطق شهرستان بندر انزلی، شمال شهرستان رشت ، لاهیجان ، آستانه اشرفیه و لنگرود بیش از سایر شهرستانهای کشور به چشم می خورد؛ لذا توجه به این هنر کهن موجب احیای آن در عصر کنونی خواهد شد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به برگزاری جشنواره حصیر در گیلان اشاره کرد و گفت: این جشنواره با هدف فراهم آوردن فضایی برای نمایش محصولات حصیری بصورت متمرکز و آشنایی هنرمندان حصیر باف با یکدیگر برگزار می گردد.

شاه محمدی حضور هنرمندان در جشنواره مذکور را موجب افزایش انگیزه در حصیر بافان و به دنبال آن افزایش تولیدات با کیفیت دانست و افزود: ترکیب حصیر با مواد طبیعی دیگر در این جشنواره انجام خواهد شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons