نوشته ها

برگزاری جشنواره مشارکت ملی گردشگری با رویکرد گردشگری حلال-ظرفیت ایرانی

ارسال شده توسط :

برگزاری جشنواره مشارکت ملی گردشگری با رویکرد گردشگری حلال-ظرفیت ایرانی

(( میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان ))

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: جشنواره مشارکت ملی گردشگری با رویکرد گردشگری حلال- ظرفیت ایرانی در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان،«مریم سلمانیان» با دعوت از هم استانی‌ ها برای شرکت در این جشنواره گفت: مهلت شرکت در جشنواره و ارسال آثار تا ۱۵ مرداد ماه امسال است.

وی با بیان اینکه علاقمندان می‌توانند آثار خود را به سامانه www.Irantourismfestival3.com ارسال کنند، افزود: برگزیدگان این جشنواره علاوه بر جوایزی که به آن‌ها اهداء می‌شود، برای دریافت وامی به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال با کارمزد چهار درصد به صندوق کار آفرینی امید نیز معرفی می‌شوند.

وی گفت: با توجه به اهمیت روزافزون صنعت گردشگری و شعار سال ۲۰۱۶ سازمان جهانی جهانگردی با عنوان” گردشگری برای همه، ارتقاء دسترسی در سطح بین‌المللی”، این جشنواره با هدف افزایش آگاهی بیشتر عموم جامعه از اهمیت و ارزش‌ های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی صنعت گردشگری برگزار می‌شود.

سلمانیان افزود: افزایش مشارکت و همکاری مردم در خلق ایده‌ ها و تفکرات نوین و معرفی فرصت و استعدادهای گوناگون صنعت گردشگری در مدیریت بهینه حضور گردشگران بین‌المللی به ‌ویژه مسلمانان جهان از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی از عموم مردم استان به ‌خصوص دانشجویان و اساتید دانشگاه و هنرمندان درخواست کرد در این جشنواره که در چهار بخش عکس (مردمی و حرفه‌ای)، فیلم، سفرنامه نویسی و ایده برگزار می شود، شرکت کنند.

سلمانیان گفت: علاقمندان می‌توانند آثار خود را در موضوعاتی از جمله میهمان نوازی، خوراک ایرانی، پذیرایی، آداب و سنن، تنوع فرهنگی، پوشش سنتی، اقامت، صنایع ‌دستی، گردشگری سلامت، بقاع متبرک و سایر موضوعات تخصصی به سامانه اینترنتی جشنواره ارسال کنند.

سازمان جهانی جهانگردی، گردشگری حلال را محصول جدیدی از صنعت گردشگری دانسته که برنامه های تفریحی و گردشگری ویژه ای را برای مسلمانان تدارک می بیند. در این برنامه ها مسلمانان می توانند از غذای حلال سالن‌های غذاخوری استفاده کرده یا در هتل‌ هایی که مشروبات الکلی سرو نمی‌کنند اقامت کنند. همچنین برای زنان و مردان استخرهای جداگانه برای شنا در نظر گرفته شده و در طول سفر اوقات شرعی اعلام و برای آن برنامه ریزی می‌شود. ضمن آنکه گردشگران مسلمان در برنامه سفر خود می توانند از اماکن مذهبی نیز دیدن کنند.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons