نوشته ها

برگزاری جشنواره های مختلف گردشگری در سطح استان کردستان

ارسال شده توسط :

برگزاری جشنواره های مختلف گردشگری در سطح استان کردستان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان کارشناس گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان کردستان از برگزاری سه جشنواره روستاهای های هدف گردشگری در شهرستان سنندج، جشنواره استانی انگور در بانه و جشنواره انار هورامان در منطقه هورامان تخت خبرداد.

تیمور خالدی افزود: این جشنواره ها با همکاری و مشارکت اداره کل میراث فرهنگی استان کردستان و ادارات عضو ستاد اجرایی خدمات سفر و استانداری و فرمانداری های شهرستانهای مربوطه برگزار خواهد شد تا به عنوان جشنواره های سالیانه و تقویم دار در سطح استانی و کشوری و بین المللی مطرح و تبلیغات آن برای جذب گردشگر داخلی و خارجی انجام شود.

وی در ادامه افزود: این جشنواره ها می تواند به راحتی زمینه ساز توسعه گردشگری در روستاهای هدف گردشگری سطح استان شود.

تیمور خالدی هدف از برگزاری این جشنواره ها را معرفی توانمندی های روستاهای هدف گردشگری استان ، معرفی محصولات برتر کشاورزی و صنایع دستی روستاها و جذب گردشگر بیشتر به روستاها و همچنین توسعه طبیعت گردی و روستا گردی عنوان نمود .

شایان ذکر است: پس از تامین اعتبارات لازم و همکاری و تعامل دستگاههای مرتبط این جشنواره ها در شهرستانهای سنندج ،بانه و سروآباد قابلیت اجرا خواهد داشت و بر همین اساس لازم است کلیه ادارات ذی ربط با میراث فرهنگی استان کردستان در جهت هر چه بهتر برگزار شدن این جشنواره نهایت همکاری را داشته باشند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons