نوشته ها

برگزاری جلسه انجمن میراث فرهنگی بخش مرکزی زیرکوه

ارسال شده توسط :

برگزاری جلسه انجمن میراث فرهنگی بخش مرکزی زیرکوه

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی))

به منظور حفظ و صیانت از میراث فرهنگی جلسه ای در بخشداری مرکزی با حضور عسکری بخشدار مرکزی، ملاکی مسئول انجمن میراث فرهنگی، سروش سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان زیرکوه و اعضای انجمن بخش تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، در این جلسه غلامحسن عسکری بخشدار زیرکوه ضمن خوشامدگویی و خیر مقدم به حاضرین گفت: ان شاء ا… با جلسات بیشتر از طریق دهیاری و شوراهای اسلامی بخش با همکاری میراث فرهنگی بتوانیم از آثار حفاظت و مردم را به نگهداری از آن تشویق نماییم چرا که قدمت شهرستان از آثار تاریخی آن شهرستان مشخص خواهد شد.

در ادامه ملاکی مسئول انجمن های میراث فرهنگی استان افزود: هدف از این انجمن جلب حمایت مادی و معنوی مردم و تشریک مساعی همه جانبه آنان در زمینه پژوهش، حفظ، احیاء، معرفی و آموزش میراث فرهنگی کشور می باشد.

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی زیرکوه نیز پس از ارائه گزارش عملکرد این نمایندگی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: از وظایف و اختیارات انجمن های میراث فرهنگی: تشویق و ترغیب مردم به حفظ و صیانت از آن، شناسایی وجوه ناشناخته میراث فرهنگی محل، جلب مساعدت های مادی و معنوی مردم، همکاری با نهادهای برای دست یابی به اهداف انجمن و… است.

غلامحسین سروش افزود وظیفه ما حفظ و پاسداری از میراث کهن گذشتگان و انتقال ان به نسل اینده است

در پایان هر یک از اعضای انجمن میراث فرهنگی به بیان دیدگاهها و نظرات خود در مورد آثار تاریخی بخش و مشکلاتی که گریبانگیر آن هست پرداختند.  

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons