نوشته ها

برگزاری جلسه انجمن میراث فرهنگی در بخش سنگان شهرستان خواف خراسان رضوی

ارسال شده توسط :

برگزاری جلسه انجمن میراث فرهنگی در بخش سنگان شهرستان خواف خراسان رضوی

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ))

در راستای حفظ و صیانت از آثار تاریخی و نقش و اهمیت انجمن های میراث فرهنگی، جلسه انجمن میراث فرهنگی بخش سنگان در شهرستان خواف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در این جلسه موسوی بخشدار سنگان که ریاست جلسه را به عهده داشت گفت: امروزه دغدغه اصلی ، حفاظت و صیانت از ارزش ها و انتقال آن به نسل جدید است که در این راستا باید به حفظ میراث فرهنگی به عنوان زبان گویای باورها و ارزشهای ایرانی اسلامی توجه کنیم.

وی در ادامه با اشاره به مغفول ماندن میراث فرهنگی گفت: لازم است با همدلی و مساعدت سایر نهادها و مخصوصا مردم نسبت به حفاظت و معرفی بهتر آثار تاریخی بخش سنگان و احیاء هنرهای سنتی این بخش اقدام شود.

با عقیده مدیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خواف نیز در این جلسه با اشاره به احیای انجمن های میراث فرهنگی در شهرستان ، این انجمن ها را حلقه اتصال اداره میراث فرهنگی و مردم دانست و گفت : هدف از تشکیل این انجمن ها این است که با ورود افراد دلسوز به این حوزه و کمک گرفتن از توان و فکر افراد در جهت رونق و شکوفایی این صنعت گام برداریم.

در ادامه سایر اعضاء انجمن به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در این حوزه پرداختند ،بررسی نحوه حفاظت و مرمت قلعه تاریخی سنگان، شناسایی خانه های تاریخی در روستاهای بخش سنگان، معرفی عشایر این بخش به عنوان جاذبه ی گردشگری و چاپ بروشور ویژه آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری بخش سنگان از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons