نوشته ها

برگزاری جلسه بررسی نقاط ضعف و قوت ستاد اجرایی خدمات سفر کردستان در نوروز ۹۵

ارسال شده توسط :

برگزاری جلسه بررسی نقاط ضعف و قوت ستاد اجرایی خدمات سفر کردستان در نوروز ۹۵

((میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان کردستان))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کردستان : جلسه ای به ریاست آقای مهندس قادری معاون امور عمرانی استانداری ، علوی مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کردستان و روسا و اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر کردستان به منظور بررسی نقاط قوت و ضعف ستاد استان در محل دفتر معاونت امور عمرانی برگزارگردید .

طی این جلسه سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کردستان ودبیر ستاد ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاشهای روسا و اعضای ستاد استا و تبریک انتخاب مریوان بعنوان شهر برتر گردشگری طی نوروز درسطح کشور و تقدیر از شهرستانهای سنندج و بانه بخاطر ارائه خدمات مناسب به گردشگران ، به قرائت نقاط ضعف و قوت احصاء شده طی نوروز ۹۵ پرداختند، علوی گفت: اهم مشکلات از دید گردشگران نوروزی مواردی از قبیل : مشکلات راههای مواصلاتی استان ، کمبود پارکینگ در سطح شهرستانهای گردشگر پذیر ، نبود و مشکلات مربوط به سرویسهای بهداشتی مناسب در مبادی ورودی شهرهای استان ، کمبود مراکز اقامتی مناسب در برخی از شهرهای استان و…. می باشد که نیاز است اقدامات اساسی در این راستا صورت گیرد . ایشان همچنین به بیان کمبود اعتبار کافی و لازم برای تبلیغاتی و معرفی جاذبه های استان اشاره نموده و اعلام کردند اعتبارات استانی برای این حوزه بسیار لازم و ضروری می باشد که امیدواریم تمهیدات لازم از طریق استانداری کردستان در این زمینه اندیشیده شود . ایشان در پایان با اعلام اینکه تقویم دار کردن برنامه ها و همایشهای استان جهت جذب گردشگر به استان برنامه ای است ضروی که می بایست بودجه ای ویژه جهت این امر مهم به اداره کل میراث فرهنگی استان داده شود اظهارنمود چانچه جشنواره ها و همایشهای استان تقویم داشته باشد می توان به دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری کشور جهت برنامه ریزی و گسیل دادن تورها ارائه داد.

آقای قادری معاون امور عمرانی استانداری و قائم مقام رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر نیز ضمن تشکر و قدردانی ازکلیه اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر استان گفت ” استانداری کردستان برای برنامه ها و اقدامات مربوط به تبلیغات و بازاریابی و معرفی استان پیگر موارد و نیازمندیهای این امر مهم خواهد شد ایشان همچنین با بیان اینکه بر کسی پوشیده نیست که راههای استان یکی از دافعه گردشگری می باشد اعلام کرد پیگیریهای لازم از طریق وزارت راه و شهرسازی برای جذب اعتبار به منظور توسعه راههای استان صورت گرفته است و این موضوع با جدیت پیگیری خواهد شد. ایشان همچنین بر عدم پذیرش و اسکان مهمانان غیر فرهنگی توسط آموزش و پرورش تاکید نموده و اعلام کردند می بایست اولویت با مراکز اقامتی خصوصی در پذیرش و اسکان گردشگران باشد. در پایان با اعلام اینکه شهرداریها می توانند در زمینه جذب و ماندگاری گردشگران با برنامه ریزی و برگزاری مراسمات فرهنگی نقش موثری داشته باشند گفت لازم است این موضوع در دستور کار شهرداریهای سطح شهرهای استان قرار گیرد .  

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons