نوشته ها

برگزاری جلسه برنامه ریزی و هماهنگی جشنواره معرفی توانمندی های روستاهای کردستان

ارسال شده توسط :

برگزاری جلسه برنامه ریزی و هماهنگی جشنواره معرفی توانمندی های روستاهای کردستان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان با حضور معاون گردشگری و کارشناسان گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان نمایندگان استانداری، فرمانداری، جامعه هتلداران، تعاون روستایی، جهاد کشاورزی و شهرداری جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره معرفی توانمندی های روستاییان سطح استان کردستان در دفتر مدیریت این اداره کل برگزار شد.

در این جلسه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: یک از برنامه هایی که موجب جذب گردشگر و توسعه گردشگری در هر منطقه خواهد شد برگزاری جشنواره های محلی و روستایی است

که میراث فرهنگی استان کردستان نیز در راستای توسعه گردشگری و طبیعت گردی اقدام به برگزاری جشنواره روستایی در تعداد ۳۰ روستای هدف گردشگری نموده است .

آرمان وطن دوست افزود: برگزاری جشنواره های روستایی در راستای معرفی توانمندی های روستاهای گردشگر پذیر استان کردستان و توسعه گردشگری و هدایت گردشگران و مسافران به روستاها می باشد .

وی در ادامه تصریح کرد: بحث جشنواره های روستایی شامل معرفی روستای آداب و رسوم ، تبلیغات محلی فروش و نمایش صنایع دستی و سوغات، بحث معرفی محصولات کشاورزی و آشنایی گردشگر با خواص محصولات کشاورزی ، ارائه محصولات لبنی ، نان محلی و سوغات و غذاهای محلی به گردشگر ، برگزاری موسیقی محلی و معرفی خوانندگان محلی ، ، ارائه طب سنتی و معرفی گیاهان و گلهای داروی و شفا بخش …. غیره می باشد

وطن دوست در ادامه اظهار داشت: هدف اصلی از برگزاری جشنواره های روستایی شناساندن روستاهای هدف گردشگری و معرفی آن به گردشگر، برگزاری تورهای روستا گردی و تقویت امکانات و خدمات در روستا اعم از خانه و امکانات رفاهی برای گردشگران و توسعه تورهای روستا گردی و طبیعت گردی در سطح روستاهای استان کردستان می باشد که نیازمند همکاری و تعامل استانداری کردستان و ادارات مرتبط هستیم .

وی در پایان گفت: برگزاری جشنواره های روستایی می تواند به عنوان یک برند گردشگری برای روستاهای سطح استان کردستان مورد توجه مردم ، مسئولین و خصوصا گردشگران داخلی و خارجی قرار گیرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons