نوشته ها

برگزاری جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر در میراث فرهنگی کردستان

ارسال شده توسط :

برگزاری جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر در میراث فرهنگی کردستان

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان))

با حضور رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر و اعضاء ستاد میراث فرهنگی جلسه هماهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در دفتر مدیریت این اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان ، در این جلسه معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان به ارائه گزارشی از فعالیتهای ستاد امر به امرو نهی از منکر این اداره پرداخت و گفت: شورای امر به معروف و نهی از منکر این اداره کل فعال می باشد و در ماههای محرم و ماه مبارک رمضان کلاسهای امر به معروف و نهی از منکر برگزار گردیده است .

مریوانی افزود: همچنین جلسات عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر در طول سال برای کارکنان این اداره کل برگزار شده است برگزاری کلاسهای قرآنی برای کارکنان این اداره کل ، برپایی نماز جماعت ، دیدار با خانواده های شهداء ، اهداء لوح تقدیر به بسیجیان فعال در این اداره کل و برگزاری نشست های هم اندیشی اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر این اداره کل از اهم فعالیتهای این شورا بوده است .

در ادامه این جلسه سلیمان الله مرادی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: هدف اصلی ما بازدید از شوراهایی امر به معروف و نهی از منکر استان که در ادارات و دستگاههای اجرایی فعالیت می کنند بوده و اینکه چه برنامه هایی برای ترویج و اشاعه فریضه امر به معروف و نهی از منکر ارائه می دهند .

وی در ادامه افزود: ماموریت های امر به معروف و نهی از یکی منکر ماموریت های ایجابی و زدودن بدیها و زشتیها و منکرات در جامعه خصوصا اداراتی است که به جامعه اسلامی خدمت می کنند. و افرادی که در این شوراها حضور دارند باید خود آمر به معروف و ناهی از منکر باشند .

وی در ادامه بیان داشت : شوراهای امر به معروف و نهی از منکر باید کاستی هایی که در ارگانها و ادارات وجود دارد را از بین ببرند

وی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر فقط ماموریت برای حفظ عفاف و حجاب نیست بلکه این شورا ماموریت های خاصی را برعهده دارد و باید اجازه ندهد نیروها خلاف جهت عمل نمایند و در راستای تقویت ارزشهای جامعه تلاش نمایند و افرادی را انتخاب نمایند که بتوانند در پیشبرد اهداف امر به معروف و نهی از منکر قدمهای مثبتی را بردارند

وی در ادامه گفت: در میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان حفظ و نگهداری یک میراث تاریخی و فرهنگی خود یک امر به معروف است چرا که منابع ملی و ارزشهای معنوی و فرهنگی حفظ و نگهداری می شود .

الله مرادی بیان داشت: طبق دستور العملی که به ادارات استان کردستان ابلاغ داد شده است اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر باید طوری انتخاب شوند که بتوانند آن چیزی که مد نظر نظام جمهوری اسلامی است را حفظ و نگهداری نمایند.

وی در ادامه افزود: یکی فعالیتهای شورای امر به معروف و نهی از منکر ایجاد فضا سازی است و باید در ادارات این فضا ها ایجاد شود تا ارزشهای نظام مقدس جمهوری اسلامی حفظ و نمود گردد وظیفه امر به معروف و نهی از منکر تلاش برای حفظ فرهنگی بومی ، اسلامی است و هدف ما نیز حفظ و نگهداری این فرهنگ غنی و بی بدیل است و ما نیز باید مبتنی بر ارزشهای دینی و اخلاقی گامهای مهم مثمر ثمری برداریم .

وی در ادامه گفت: شورای امر به معروف و نهی از منکر باید در رستورانها، هتل ها، مراکز بین راهی ، دفاتر هواپیمایی و اماکن تاریخی در دستور کار قرار گیرد و هر ماهه جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر در اداره میراث فرهنگی برگزار گردد و معضلات آن پیگیری شود

وی در پایان گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه ذاتی و انسانی هر فرد است و این اداره کل نیز می تواند با تذکر لسانی و یا نصب تابلو ها در مراکز تحت نظر خود این امر را اجرایی نماید

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons