نوشته ها

برگزاری جلسه كارگروه گردشگری كردستان

ارسال شده توسط :

برگزاری جلسه كارگروه گردشگری كردستان

((روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان))

با حضور معاون عمرانی استانداری كردستان ، مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كردستان و اعضای آن  پنجمین جلسه كار گروه گردشگری در دفتر معاونت عمرانی استانداری كردستان  برگزار شد. در این جلسه مدیر كل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان كردستان به بیان مصوبات این جلسه پرداخت و گفت: دستور كار این جلسه شامل  بررسی وضعیت پروژه  منطقه نمونه گردشگری قشلاق – گریزه و نهایی نمودن تفاهم نامه سه جانبه بین آب منطقه ای ، شهرداری و میراث فرهنگی ، واگذاری اراضی منطقه نمونه گردشگری بابا گرگر قروه به شهرداری دلبران ، بررسی افزایش پروازهای فرودگاه سنندج با توجه به وجود مسافران عراقی و خارجی برای ورود به استان كردستان ، ساماندهی تورهای ورزشی و آموزشی از طریق دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان ، و بررسی وضعیت موافقت نامه اصولی برای طرحهای گردشگری در حریم و خارج از محدوده شهر كه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. اشتودان افزود: پیگری های لازم برای به نتیجه رساندن این مصوبات توسط ادارات مرتبط و اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام شده است كه امیدواریم یا به تصویب رساندن آنها در این جلسه این مصوبات را عملیاتی نماییم.

در ادامه  این جلسه معاون عمرانی استانداری كردستان گفت: كوه آبیدر، بناهای تاریخی و بازارها و محور قشلاق گریزه سه محور اصلی برای توسعه گردشگری استان كردستان می باشد كه باید در اولویت كاری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و شهرداری قرار گیرد . وی افزود: ادارات  مرتبط موظفند كه طرحهای گردشگری در این سه منطقه را در دستور كار خود قرار داده و آنها را عملیاتی نمایند. وی در خصوص پروازهای استان كردستان گفت: افزایش پروازها و توسه فرودگاه سنندج موجب توسعه و جذب گردشگر به استان خواهد شد و در این خصوص مكاتباتی را با ریاست جمهوری برای افزایش پروازهای فرودگاه سنندج انجام داده ایم كه امیدواریم طی این مكاتبات بتوانیم مشكل پروازهای فرودگاه سنندج و افزایش آنها را حل نماییم. وی در ادامه به آموزش رانندگان وسایط نقلیه نیز اشاره كرد و گفت: جامعه هتلداران آمادگی دارد برای كلیه افرادی كه در امر گردشگری فعل یا ارتباط دارند اعم از رانندگان تاكسی شهری و برون شهری را آموزش دهند تا مسافران و گردشگران دچار مشكل نشوند.

قادری در خصوص همكاری بانكها با بخش خصوصی نیز گفت: انتظار داریم كه بانكها با بخش خصوصی (بخش گردشگری ) همكاری های لازم را داشته باشند و ساز و كارهایی برای ارائه تسهیلات ارزان قیمت به بخش خصوصی فراهم نمایند. وی در پایان در خصوص تور گردانی های گردشگری نیز گفت: تور های آموزشی و ورزشی ادارات با ید از طریق دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی  سطح استان انجام گیرد و مجوزهای این تورها از طریق این دفاتر صادر شود تا دچار مشكلات نشوند.

روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons