نوشته ها

برگزاری جلسه هماهنگی و برنامه ریزی فعالیت انجمن دوستداران میراث فرهنگی بخش سریش آباد

ارسال شده توسط :

برگزاری جلسه هماهنگی و برنامه ریزی فعالیت انجمن دوستداران میراث فرهنگی بخش سریش آباد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان ))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان ، اولین جلسه انجمن دوستداران میراث فرهنگی بخش سریش آباد در دفتر بخشدار و به ریاست جناب آقای قنبری برگزار گردید .

دراین جلسه نحوه تشکیل انجمن میراث فرهنگی و اساسنامه آن که از سال ۷۳ در کشور تصویب و اجرایی شده توضیحاتی ارائه شد.

در ادامه جلسه بهنیا دبیر جلسه ضمن خیر مقدم و تشکر از حاضرین به قرائت اساسنامه انجمن پرداخته و همچنین نحوه حفاظت از آثار تاریخی را که در سه سطح خرد، متوسط و کلان در سطح جامعه می توان طبقه بندی نمود .

وی اعلام داشتند: وجود دو بنا تاریخی ارزشمند مربوط به دوران اسلامی در این بخش از شهرستان قروه را پتانسیل خوبی در بحث جذب گردشگر و فروش محصولات صنایع دستی منطقه عنوان نمود.

.در ادامه اعضاء جلسه نکته نظرات خود را بیان نموده و در پایان پس از جمع بندی، اظهار نظرات و پیشنهادات حاضرین توسط بخشدار سریش آباد، مصوبات ذیل به تایید و تصویب اعضای جلسه رسیده و صورتجلسه تنظیم گردید .

در این جلسه مقرر گردید اعضاء معرفی شده برای عضویت در انجمن میراث فرهنگی بخش سریش آباد با عنوان معتمد محلی از اشخاص حقیقی و فرهنگی که در حوزه میراث فرهنگی فعال می باشند معرفی گردد.

همچنین مقرر گردید: طبق اساسنامه انجمن میراث فرهنگی کشور جلسات انجمن هر سه ماه یک بار برگزار می گردد.

همچنین دهیاران بخش با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قروه نسبت به برگزاری دوره آموزشی با موضوع آشنایی با میراث فرهنگی و نحوه حفاظت از آثار تاریخی در روستاهای که دارای آثار تاریخی و فرهنگی هستند اقدام لازم صورت گیر دو اعضاء در جلسه آتی انجمن که به عنوان دستور کار آن جلسه نیز خواهد بود پیشنهادات خود را در خصوص حفاظت از آثار تاریخی منطقه ارائه دهند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons