نوشته ها

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با غذا و نوشیدنی ویژه میزبانان تاسیسات گردشگری

ارسال شده توسط :

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با غذا و نوشیدنی ویژه میزبانان تاسیسات گردشگری

((سرپرست معاونت گردشگری فارس خبر داد))

سرپرست معاونت گردشگری فارس از برگزاری دوره آموزشی آشنایی با غذا و نوشیدنی ویژه میزبانان مجتمع های گردشگری ، سفره خانه های سنتی و واحدهای پذیرایی بین راهی استان از ۱۸ تا ۲۱ اسفندماه جاری خبر داد .

سید موید محسن نژاد گفت : در این دوره ۴ روزه ۷۷ نفر از میزبانان شاغل در آن موسسات با حضور اساتید و مدرسان مجرب آموزش های لازم را می بینند .

محسن نژاد بیان داشت : روش های سرویس دهی و مهمان داری ، شناخت وسایل و لوازم پذیرایی و سرو غذا ، شناخت صنعت گردشگری و مهارت های فردی و ارتباطی ، آداب معاشرت اجتماعی ، رفتار ، پوشش ، آراستگی و ظاهر از سرفصل دروس این دوره آموزشی می باشد .

وی با اشاره به اهمیت مبحث آموزش در راستای توسعه زیر ساخت های صنعت گردشگری به برگزاری دیگر دوره های آموزشی توسط این اداره کل برای شاغلین و دست اندرکاران صنعت گردشگری اشاره کرد و گفت : دوره مدیریت هتلداری ویژه مدیران داخلی هتل های ۲ ، ۴ و ۵ ستاره با حضور ۴۹ نفر از مدیران این صنعت با محتوای آشنایی با قوانین و مقررات و ضوابط هتل داری و بازاریابی و فروش الکترونیک در صنعت هتلداری ، با مهارت های فردی و ارتباطی ، ایمنی ، بهداشت و پیشگیری از حوادث در بهمن ماه ۹۳ در هتل بزرگ شیراز برگزار شد .

سرپرست معاونت گردشگری این اداره کل از برگزاری دوره آموزش عمومی گردشگری ویژه پلیس انتظامی شیراز نیز در روز ۱۶ اسفند ماه خبر داد .

سید موید محسن نژاد گفت : در این دوره آموزشی یک روزه نیز تعداد ۲۰ نفر از پلیس های انتظامی استان با مبحث میراث فرهنگی و قوانین و مقررات مربوط به میراث فرهنگی و گردشگری و همچنین مباحث اخلاق حرفه ای و آداب معاشرت با گردشگران آشنا شدند .

وی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را آشنا سازی بیشتر نیروهای انتظامی و پلیس با مباحث گردشگری و میراث فرهنگی و قوانین و مقررات آن به منظور شناخت هویت های ملی و مذهبی و همچنین تلاش در راستای حفاظت و صیانت از میراث فرهنگی و ایجاد زمینه مناسب در راستای توسعه گردشگری استان دانست .

محسن نژاد افزود :گردشگران و بویژه گردشگران خارجی با ملیت های مختلفی وارد استان و شهر شیراز می شوند که هر ملیت نیز دارای اخلاق ، آداب و نحوه برخورد متفاوتی می باشند لذا ضرورت دارد افرادی که به هر نحو با توریست ها برخورد مستقیم روزمره دارند، با اخلاق حرفه ای برخورد با گردشگران، آشنا بوده و بتوانند در جذب و تکریم آن ها بکوشند .

محسن نژاد گفت : رانندگان وسایل نقلیه گردشگری از جمله مهم ترین اقشاری می باشند که روزانه با گردشگران داخلی و خارجی بسیار برخورد مستقیم دارند که ضرورت آموزش اخلاق و آداب و معاشرت حرفه ای به این گروه نیز وجود دارد که در همین راستا دوره آموزش رانندگان وسایل نقلیه نیز در روزهای آتی برگزار خواهد شد .

سرپرست معاونت گردشگری فارس گفت : محتوای این دوره آموزشی نیز مهارت های فردی و ارتباطی ( گفتار ، رفتار ، پوشش ، آراستگی و آدارب معاشرت ، اصول مهمانداری برای مهماندار بخش مسافری ، مبانی و کلیات در حمل و نقل جاده ای و مشتری مداری و نحوه برخورد با گردشگران می باشد .

گفتنی است موسسات آموزش گردشگری بانیان پارسه ، مدیریت گردشگری راهبرد و گردشگران سرو شیراز در برگزاری این دوره های آموزشی با این اداره کل همکاری دارند .

 

محمد کاظم بهادری پور

مدیر روابط عمومی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons