نوشته ها

برگزاری دوره آموزش گلیم بافی در روستای بغداده

ارسال شده توسط :

برگزاری دوره آموزش گلیم بافی در روستای بغداده

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

فرهنگ سازی ضرورت مهمی برای توسعه صنایع دستی است. ترویج و حمایت از صنایع دستی در بین اقشار جامعه کار مهمی است که رسانه های جمعی سهم زیادی در تحقق آن دارند.س

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، محمد عرب مسئول نمایندگی میراث فرهنگی سرایان ضمن بیان این مطالب افزود: اولین دوره آموزش گلیم بافی در روستای بغداده با همکاری آموزش و پرورش، اوقاف، شورای اسلامی و دهیاری بغداده و در غالب اوقات فراغت برگزار شد.

به گفته وی این دوره که با شرکت ۱۳ هنرآموز در محل دبستان روستا برگزار شد، با استقبال عمومی همراه بود و درخواست اهالی روستا برای تداوم این دوره ها از نکات جالب توجه است.

عرب افزود: بافت انواع گلیم در شهرستان از جمله ساده، یک رو، دو رو، پیچ و…با کیفیت مناسب انجام می شود و از دیرباز فرش و گلیم منطقه شهره خاص و عام بوده است و حتی فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در شهرستان می باشد.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرایان اضافه کرد: در پایان دوره آزمون عملی و کتبی از هنرآموزان بعمل آمده و کسانیکه با موفقیت دوره را به اتمام برسانند گواهینامه معتبر دریافت می نمایند.

عرب گفت : بدون شک یکی از افتخارات هر ملت و کشوری، صنایع بومی و دستی آن کشور است. چرا که این صنعت و به عبارتی این هنر– صنعت بی بدیل و بی رقیب حاصل ذوق و هنر، سلیقه، ابتکار و خلاقیت هنرمندان و صنعتگران عزیزی است که صبورانه آداب، سنن و رسوم و در یک کلام پیام فرهنگی نسلها را در محصولات تولیدیشان متجلی کرده و از آن پاسداری می نماید.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons