نوشته ها

برگزاری دوره های آموزشی ارتقای مهارت هنرمندان صنایع دستی كشور

ارسال شده توسط :

برگزاری دوره های آموزشی ارتقای مهارت هنرمندان صنایع دستی كشور

((میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان))

رئیس گروه آموزش معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور از برگزاری دوره های آموزشی ارتقای مهارت هنرمندان صنایع دستی كشور خبر داد.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان، «فرهاد فلاح» اظهار داشت: اجرای این دوره ها تا كنون در سه استان كرمانشاه، آذربایجان شرقی و سیستان و بلوچستان آغاز شده و سمنان نیز به عنوان چهارمین استان كشور میزان برگزای این دوره هاست.

وی با بیان اینكه پیش از این تمركز برگزاری دوره های آموزشی در حوزه صنایع دستی، بر آموزش صنایع دستی به مردم بود، گفت: این آموزش ها چندان منجر به اشتغالزایی نمی شود و بر این اساس رویكرد آموزشی معاونت صنایع دستی سازمان، ارائه آموزش های مهارتی به هنرمندان صنایع دستی است.

فلاح با تاكید بر افزایش مهارت هنرمندان صنایع دستی، اظهار داشت: برای ارائه آموزشهای مهارتی به هنرمندان، یك پكیج آموزشی با پنج پودمان طراحی شده است كه در هر پودمان شش درس ارائه می شود.

وی با بیان اینكه در این دوره های آموزشی 30 عنوان درسی ارائه می شود، گفت: این طرح امسال به صورت آزمایشی اجرا می شود و در دوره های بعدی كامل تر خواهد شد.

رئیس گروه آموزش معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور با اشاره به اینكه شركت در این دوره های آموزشی در این مرحله اجباری نیست، افزود: این دوره ها رایگان است و در پایان شركت در دوره به هنرمندان گواهی آموزشی ارائه می شود.

وی از جمله سرفصل های آموزشی را “آشنایی با قوانین كار و انواع بیمه ها” ، “آشنایی با مالكیت معنوی” ،”آشنایی با تعاونی، انجمن، اتحادیه ” و … عنوان كرد.

فلاح گفت: در آینده نزدیك شركت در این دوره های كاربردی برای هنرمندان صنایع دستی اجباری خواهد شد.

رئیس گروه آموزش معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور، افزایش مهارتهای شغلی و حرفه ای هنرمندان، رفع مسائل و مشكلات و … را از جمله مزایای شركت در این دوره های آموزشی عنوان كرد.

 

 

 

محمدتقی اعرابی

مسئول روابط عمومی و امور فرهنگی، اجتماعی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons