نوشته ها

برگزاری دومین جشنواره زیبایی اسب اصیل کرد در شهرستان بیجار

ارسال شده توسط :

برگزاری دومین جشنواره زیبایی اسب اصیل کرد در شهرستان بیجار

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان، کارشناس گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان از برگزاری دومین جشنواره زیبایی اسب اصیل کردی در تاریخ ۲۳ مرداد در استادیوم ۱۷ شهریور شهرستان بیجار خبرداد.

آاوات مکاری افزود: این جشنواره توسط فدراسیون سوار کاری جمهوری اسلامی ایران و همکاری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان و چند ارگان دولتی دیگر با شرکت اسب هایی از استانهای اصفهان ، کرمان ، همدان ، کرمانشاه ،اردبیل، و کردستان و چند استان دیگر در راستای معرفی اسب نژاد کرد و شناسایی ژنتیکی آن برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: هدف اصلی از برگزاری این جشنواره معرفی اسبهای نژاد کرد موجود در سطح استان و کشور و همچنین معرفی تولیدات نژاد اسب کرد می باشد.

مکاری بیان داشت: با توجه به اطلاعات کسب شده از هیئت سوار کاری شهرستان بیجار، کارشناسان متخصص تحت نظارت فدراسیون کشور در بخش کمیته زیبایی کشور مخصوص نژاد اسب کرد در این جشنواره حضور دارند، تعداد ۱۰۰ راس اسب در گروههای پنج گانه یک تا دو سال، دو تا سه سال ، سه تا چهار سال و ۴ تا ۷ سال و ۷ به بالاتر در رده های نریان و مادیان مورد بررسی کارشناسی و در این جشنوار حضور خواهند داشت.

وی در ادامه افزود: با توجه به مستندات تاریخی و معرفی منطقه بیجاربه عنوان بهترین مکان از لحاظ وجود اسب ها و قالی های زیبا و اصیل و هم چنین وجود تیره هو شار به عنوان اصیل ترین تیره اسب نژاد کرد در منطقه بیجار گروس و وجود فعالیت هیئت سوار کاری بیجار و علاقه مندان و سوار کاران ماهر و با تجربه این جشنواره در این شهرستان برگزار می گردد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons