نوشته ها

برگزاری دومین کارگاه تخصصی دهیاران روستاهای هدف گردشگری در فارس

ارسال شده توسط :

برگزاری دومین کارگاه تخصصی دهیاران روستاهای هدف گردشگری در فارس

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ))

کارگاه آموزشی دهیاران روستاهای هدف گردشگری استان فارس در شیراز برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس کارگاه آموزشی دهیاران روستاهای هدف گردشگری استان فارس با حضور بیش از ۶۰ نفر از دهیاران روستاهای هدف گردشگری ، سرمایه گذاران و متقاضیان اقامتگاه های بوم گردی در استان فارس برگزار شد .

در این کارگاه آموزشی شرکت کنندگان به صورت تئوری و عملی با مباحثی مانند توسعه گردشگری روستایی با هدف رشد اقامتگاه های بوم گردی در سطح استان و تشویق جامعه محلی برای توسعه گردشگری در روستاهای مورد نظر آشنا شدند .

در این کارگاه سید موید محسن نژاد معاون گردشگری فارس طی سخنانی به ضرورت آشنا سازی اهالی روستاهای هدف گردشگری و دهیاران تاکید کرد و گفت : در حال حاضر ۴۶ روستای هدف گردشگری در استان فارس وجود دارد که هریک از این روستاها دارای ویژگی های خاصی از نظر تاریخی ، طبیعی و گردشگری می باشد .

معاون گردشگری فارس در ادامه اضافه کرد : طی برنامه ریزی های صورت گرفته ایجاد اقامتگاه های بوم گردی در دستور کار است و هم اینک نیز برای ایجاد این اقامتگاه ها بیش از ۴۰ متقاضی در استان فارس وجود دارد .

محسن نژاد از صدور ۳ مجوز اقامتگاه بوم گردی در استان خبر داد و گفت : به زودی در سطح استان شاهد تاسیس بیشتر اقامتگاه های بوم گردی خواهیم بود که به متقاضیان این نوع اقامتگاه ها تا سقف یک صد میلیون تومان از صندوق کارآفرین امید تسهیلات بانکی با بهره اندک اعطا می گردد .

گفتنی است این کارگاه با همکاری اداره کل امور روستایی استانداری فارس و یکی از موسسات آموزش گردشگری برگزار شد .

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons