نوشته ها

برگزاری مراسم استقبال از بهار فاطمی در روستای هدف گردشگری پاده

ارسال شده توسط :

برگزاری مراسم استقبال از بهار فاطمی در روستای هدف گردشگری پاده

((مراسم استقبال از بهار فاطمی در روستای هدف گردشگری پاده واقع در شهرستان آرادان برگزار شد))

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در این مراسم با اشاره به قدمت روستای پاده و قابلیت‌های مهم آن گفت: روستای هدف گردشگری پاده بیش از دو هزار سال قدمت دارد.

«محمدحسین نبوی فرد» افزود: قلعه، امامزاده، آب انبار، حمام تاریخی و … از جمله قابلیت‌های تاریخی این روستاست که می‌تواند نقش مهمی در جذب گردشگر داشته باشد.

وی با اشاره به اجرای کار مرمت حمام تاریخی پاده و امامزاده این روستا توسط اداره میراث فرهنگی استان سمنان و شهرستان آرادان اظهار داشت: صنایع دستی این روستا نیز در نوع خود قابل توجه است و در مجموع این روستا نیاز به معرفی بیشتر دارد.

فرماندار آرادان نیز در این مراسم با تاکید بر حفظ و احیای میراث فرهنگی، گفت: میراث فرهنگی از اجداد و گذشتگان ما به ارث رسیده و باید در حفظ آن تلاش بیشتری داشته باشیم.

«سعید افشار نادری» افزود: نوروز نیز از اجزای میراث فرهنگی است و باید در حفظ و گسترش این میراث معنوی اهتمام شود.

سرپرست میراث ‌فرهنگی، صنایع‌‌دستی و گردشگری شهرستان آرادان نیز هدف از برگزاری این مراسم را حفظ میراث معنوی و معرفی هر چه بیشتر روستای هدف گردشگری پاده به نسل جوان و نونهالان عنوان کرد.

«محمد بشارت» با اشاره به تقارن نوروز ۱۳۹۴ با ایام شهادت حضرت زهرا(س) افزود: نام مراسم نیز به همین دلیل “استقبال از بهار فاطمی” انتخاب شد.

معرفی بانوی مهربانی و حجاب و عفاف، مسابقه، سفره هفت سین، آش محلی، اجرای آیین‌های سنتی نوروز، موسیقی محلی، تئاتر، معرفی روستای هدف گردشگری پاده و بناهای تاریخی شاخص آن، آشنایی با مرمت بناهای تاریخی بصورت ورک شاپ، حفاظت از محیط زیست با کاشت درخت و تمیز کردن روستا و… از جمله برنامه‌های این مراسم بود.

 

محمدتقی اعرابی

مسئول روابط عمومی و امور فرهنگی، اجتماعی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons