نوشته ها

برگزاری نشست آموزشی و توجیهی نمایندگی های شهرستانی میراث فرهنگی گلستان

ارسال شده توسط :

برگزاری نشست آموزشی و توجیهی نمایندگی های شهرستانی میراث فرهنگی گلستان

 ((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان))

در راستای ارتقای خدمات و خدمت رسانی مطلوب به مسافران و گردشگران در شهرستان های استان گلستان، نشست آموزشی و توجیهی مسئولین و کارشناسان نمایندگی های شهرستانی میراث فرهنگی گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، معاون گردشگری این اداره کل در این نشست با اشاره به اهمیت ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران ورودی به استان گفت: با توجه به اینکه در بعضی از شهرستان های استان، واحدهای پذیرایی و اقامتی مناسب جهت ارائه خدمات به مسافران وجود ندارد ، جذب سرمایه گذار و برنامه ریزی در راستای رونق و ایجاد واحدهای پذیرایی و اقامتی از ضروریات است.

احمد تجری در ادامه ضمن تاکید بر لزوم اجرای طرح استاندارد سازی واحدهای اقامتی و پذیرایی استان، افزود: در کلیه شهرستان ها نسبت به اجرای این طرح برای هتل ها و مهمانپذیرها اقدام شود.

وی همچنین به روند صدور پروانه های تاسیسات گردشگری استان اشاره داشت و تصریح نمود: با توجه به اهمیت توسعه تاسیسات گردشگری استان، نظارت بر این تاسیسات گردشگری و بازدید از واحدهای پذیرایی و اقامتی در برنامه های نظارت شهرستانی قرار گیرد.

تجری اذعان داشت: در فصل پیک مسافر و با توجه به استقبال گردشگران از تجربه اقامت در مناطق عشایری، چادرهای عشایر استان را نیز می توان در قالب خانه مسافر ساماندهی کرد.

معاون گردشگری استان گلستان، به اهمیت اقامتگاه های بوم گردی در جلب گردشگران اشاره داشت و افزود: اقامتگاه های بوم گردی از نقاط قوت استان محسوب می شوند و می توان با ساماندهی آنها در روستاهای هدف گردشگری ضمن بهره مندی از تسهیلات صندوق امید که در این راستا به ارائه و پرداخت تسهیلات با نرخ سود مناسب اقدام نموده است، در راستای توسعه و رونق گردشگری استان گام های ارزنده ای برداشت.

وی همچنین در پایان اظهار امیدواری کرد: با ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران ورودی به استان گلستان به خصوص در ایام پیک سفر، ضمن ایجاد رضایتمندی برای مسافران، صنعت گردشگری استان بیش از پیش رونق یافته و اقتصاد منطقه توسعه یابد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons