نوشته ها

برگزاری هفته گردشگری فرهنگی با هنرنمایی گیلانیان

ارسال شده توسط :

برگزاری هفته گردشگری فرهنگی با هنرنمایی گیلانیان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

هنرمندان گیلانی با ارائه دست ساخته ها و نمایش توانمندی های هنری خود هفته گردشگری فرهنگی کاشان را زینت می دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، رضا علیزاده در تشریح این مطلب اظهار داشت: هفته گردشگری فرهنگی با حضور گیلان، کاشان و همدان در شهر کاشان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه معرفی جاذبه های گردشگری، نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی ، کارگاه های آموزشی و شبی با هنرمندان از بخش های این رویداد فرهنگیست اذعان داشت: هنرمندان گیلانی و انجمن دوستداران میراث فرهنگی استان گیلان با هدف ارائه دست ساخته های سنتی و اجرای زنده فعالیت های هنری به کاشان سفر خواهند نمود.

علیزاده رشته های حصیربافی، رشتی دوزی، سفال سنتی، البسه محلی، خراطی و انواع محصولات صنایع را از بخش های قابل ارائه طی هفته فرهنگی خواند و افزود: ۹غرفه برای استان گیلان در نظر گرفته شده و برخی از برنامه های فرهنگی از جمله موسیق سنتی ، نمایش آیینی و نیز ورزش های بومی محلی در فضای آزاد برگزار می شود.

این مسئول از معرفی تمدن بزرگ مارلیک بعنوان یکی از پر افتخار ترین تمدن های کشور توسط یکی از تشکل های مردم نهاد فعال استان گیلان خبر داد و گفت: تپه مارلیک یک محوطهٔ باستانی در کرانهٔ خاوری سفید رود و در درهٔ «گوهر رود» از توابع رودبار در استان گیلان است که بقایای به جای مانده از تمدن ساکن در آن دست کم متعلق به ۳۰۰۰ سال پیش است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان زمان برگزاری این رویداد را ۲۳ تا۲۷ شهریور عنوان کرد و تصریح کرد: بام کاشان میزبان هفته گردشگری فرهنگی خواهد بود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons