نوشته ها

برگزاری همایش به مناسبت روز جهانی صنایع دستی در موزه منطقه ای زاهدان

ارسال شده توسط :

برگزاری همایش به مناسبت روز جهانی صنایع دستی در موزه منطقه ای زاهدان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان ))

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان صبح امروز مورخ ۲۰/۳/۹۵ به مناسبت روز جهانی صنایع دستی همایش بزرگداشت این روز با حضور صنعتگران رشته های مختلف صنایع دستی استان برگزار شد.

 از مهمانان این همایش می توان از مهندس شیزری مدیرکل دفتر توسعه و ترویج صنایع دستی کشور ، دکتر جمشید نژاد معاون سیاسی امنیتی استاندار و شاهوزهی مدیر صندوق بیمه کشاورزان و عشایر استان نام برد.

در ابتدای این همایش دکتر مشتاق گوهری مدیرکل میراث فرهنگی استان ضمن خوشامدگویی به مهمانان و صنعتگران استان روز جهانی صنایع دستی را به آنان تبریک گفته و از زحمات معاونین پیشین صنایع دستی بعنوان زمینه ساز پیشرفت آتی نام برد. مشتاق گوهری به جایگاه اساسی حوزه صنایع دستی در سیستم سازمان اشاره و از زحمات صنعتگران استان برای رونق صنایع دستی استان قدردانی کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در ادامه به مرور فعالیت های صورت گرفته در سال پیش و سپس معرفی برنامه های سال آتی اداره کل پرداخت.

سپس مدیر صندوق بیمه کشاورزان و عشایر استان توضیحاتی را در خصوص بیمه صنعتگران ارائه و جنبه های گوناگون آن را برای حاضرین تشریح نمود.

در بخش دیگری از این همایش مهندس شیزری مدیرکل دفتر توسعه و ترویج صنایع دستی کشور ضمن اشاره به ظرفیت بالای صنایع دستی سیستان و بلوچستان از ضرورت هماهنگی با بازارهای داخلی و خارجی بعنوان عاملی اساسی در توسعه و ترویج صنایع دستی کشور نام برد.

مهندس جمشید نژاد معاون سیاسی امنیتی استاندار نیز ضمن قدردانی از زحمات مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و صنعتگران استان به ایراد سخنانی در خصوص اهمیت توسعه صنایع دستی پرداخت.

بخش پایانی مراسم به تقدیر و تشکر از صنعتگران و زحمت کشان حوزه صنایع دستی اختصاص داشت.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons