نوشته ها

برگزاری کلاس امدادی هلال احمر در مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور

ارسال شده توسط :

برگزاری کلاس امدادی هلال احمر در مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

پایگاه پژوهشی بیشاپور در راستای آموزش پرسنل اقدام به برگزاری دوره امداد و نجات تخصصی حوزه گردشگری با همکاری و تعامل سازمان هلال احمر شهرستان نموده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس به همین منظور یک دوره کلاس آموزشی به صورت تئوری و عملی در مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور و به میزبانی پایگاه پژوهشی بیشاپور برگزار شد .

بنابراین گزارش در این دوره آموزشی که توسط یکی از مربیان مجرب هلال احمر صورت گرفت تاریخچه بوجود آمدن هلال احمر در ایران و جهان ،ارزیابی مصدوم ، مراحل امدادی به افراد تصادف دیده، غرق شدگی در آب ،گزیدگی حشرات ،تنفس مصنوعی در بزرگسالان و خردسالان ،مراحل احیای قلبی ریوی ،گرفتگی عضلات ،مسمومیت و… به پرسنل ارائه شد .

گفتنی است ، مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور با بیش از ۲۰۰ هکتار به شماره ۲۴ ثبت اثار ملی در تاریخ ۲۴ شهریور ۱۳۱۰ به ثبت رسید . در موقعیت یابی شهر بیشاپور ،عوارض طبیعی از جمله رودخانه و کوه نقش بسزایی داشته است . لذا با توجه به قرار گیری شهر بیشاپور در دشت میان کوهی شاهپور و عرصه های تاریخی از جمله غار طبیعی تاریخی شاهپور اول پادشاه ساسانی ،نقوش برجسته تنگ چوگان و دارابودن پتانسیل های گردشگری تاریخی ،مهیج ،ورزشی ،طبیعت گردی و.. سالانه حجم بسزایی از آمار گردشگران را به خود اختصاص داده است .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons